ZRADILA NÁS STREĽBA

Naše basketbalistky  dohrávali  cez víkend dva  odložené zápasy so súpermi, ktorí patria k favoritom súťaže – U19 YA Košice a U23 YA Košice a majú jednoznačné ambície túto súťaž vyhrať. Obidve družstvá prišli na našu palubovku aj vedomím, že jedine tu môžu prehrať, čo sa žiaľ ani v jednom zápase nepodarilo nášmu družstvu potvrdiť.

CBK  Košice –  YA Košice U19  51: 60 (14:20, 18:9, 10:15, 9:16)
Kašperánová 19 (5 útočných doskokov, 2 obranné, 7 ziskov), Lukáčiková 11, Čatlošová  a Tomajková po 8 Stollárová 3, Sunitrová 2

Naše družstvo nastúpilo na zápas v základnej  zostave Lukáčiková, Stollárová, Kašperánová, Čatlošová  a Tomajková  proti súperovi v ktorom prevažujú júniorske reprezentantky Slovenska  s extraligovou praxou. Začali sme celkom v pohode  a aj keď sme prvú štvrtinu prehrali o šesť bodov, keď sa nám nedarila streľba, v druhej sa karta obrátila a v nej  dominovali naše basketbalistky.  V tretej štvrtine naša strelecká smola pokračovala z koša nám vypadávalo aj to, čo by normálne nemalo a bolo jedno, či išlo o pokus spod koša, za dva, či tri body a nepadali  nám ani trestné hody. Tu je nutné uviesť kompletnú štatistiku našej streľby v tomto vynikajúcom zápase, ktorý úrovňou ďaleko prekročil  hranice prvej ligy – spod koša  zo 48 pokusov, sme premenili 15, streľba za 2 body zo 17 pokusov, premenené 3, za 3 body  z 13 pokusov, premenené 3 a zo 17 TH nám padlo 9... Aj za takejto nepriaznivej  streleckej bilancie  ( 26 % úspešnosť v zápase ) však  naše dievčatá bojovali na doraz a kvalitný súper musel mať do konca obavy o výsledok.

CBK Košice – YA Košice  U23   56:71 (22:25, 10:12, 12:11, 12:23)

Kašperánová 16 ( 5 UD, 7 OD, 3 Z ), Čatlošová 11, Tomajková 8, Sunitrová 7, Stollárová 6, Bačová 4, Krištofová a Škvareková po 2

Naše ženy v prvom zápase na  palubovke  YA U23 porazili a tak sa obdobný priebeh očakával aj u nás, lenže súper mal taký rešpekt pred našim družstvom ( k čomu prispel aj náš výkon proti U19 ), že prišiel na zápas s tým najlepším, čo môže v tomto družstve postaviť. Nastúpil  teda so všetkými extraligovými pendlujúcimi hráčkami dokonca aj s Bohušovou, ktorá doteraz za toto družstvo nastúpila iba raz a Rodákovou, ktorá tu doteraz neodohrala ani minútu ( tieto dve hráčky sú v extraligovej štatistike hneď za americkými legionárkami...) a s nimi tu boli aj Plavnická, Mikovčáková i Urbánová . Ostatné hosťujúce hráčky, ktoré doteraz hrali v tejto súťaži všetky zápasy, sa dostali na ihrisko  len na posledné dve minúty, keď už bolo rozhodnuté. Prvá  štvrtina bola vyrovnaná a naše basketbalistky v ničom nezaostávali za kvalitným súperom, ktorý napriek  svojmu výbornému výkonu nevedel zlomiť náš odpor, lebo naše dievčatá hrali tiež dobre. V obdobnom duchu sa niesla aj druhá štvrtina a hlavne naše basketbalistky ukazovali veľa dobrých vecí, aj keď im stále nevychádzala streľba tak, ako by si želali a súper sa zdal dosť sklamaný, keďže polčas viedol iba o 5 bodov. V tretej štvrtine to bolo o obranách na obidvoch stranách a naše skóre mohlo byť lepšie,  keby sme premieňali TH, ale na našom družstve sa kvôli užšej rotácii začínala prejavovať únava. Bolo otázne dokedy vydržíme pri takomto tempe zo silami, proti tak trénovanému družstvu akým YA U23 s extraligistkami v tomto zápase bolo. Tesne pred koncom štvrtiny sa vyfaulovala  Krištofová, dovtedy veľmi platná v obrane  a do štvrtej štvrtiny sme išli so štvorbodovým mankom. Ešte tri minúty v poslednej štvrtine sme držali pomerne tesný stav 48 : 52,  ale v tom čase sme nepremenili štyri trestné hody po sebe ( celkovo trestné hody v zápase 6 zo 14 pokusov  a  naša strelecká smola pokračovala, keď naša celková streľba  bola 32 %...), načo skúsený súper  reagoval,  kontroval troma rýchlymi košmi  na 48:58 a zápas už dotiahol do konca.

Aj keď  je treba v týchto dvoch  zápasoch jednoznačne vyzdvihnúť  kolektívny výkon celého družstva, musíme vyzdvihnúť individuálny prínos našej najlepšej hráčky Kašperánovej, ktorá vyniká v každom zápase a ešte viac odkedy venuje svoju pozornosť aj obrannej činnosti. Tu  ukazovala   aj v medzihre svoje kvality v obidvoch  týchto ťažkých zápasoch a  dokázala  sa  presadzovať napriek tomu, že bola  mimoriadne dobre  a tesne  súperkami bránená.                                                                                            Všetkým  našim hráčkam je potrebné  jednoznačne poďakovať,  lebo dievčatá odovzdali všetko čo v danom momente mohli, nevzdávali sa  v žiadnom momente a ich výkon najlepšie ocenili diváci, ktorí po skončení zápasu dlho dievčatám aplaudovali.  Výborne dievčatá !