ZNOVA RAZ - V SOBOTU ČIERNO, V NEDEĽU BIELO

ZNOVA  RAZ - V SOBOTU ČIERNO, V NEDEĽU BIELO

Naše basketbalistky znova odohrali cez víkend dva zápasy, ktoré sa od seba výrazne líšili,   a žiaľ zase sme prišli o jedno víťazstvo v zápase, kde súper nebol výrazne lepší, ale my sme boli výrazne horší  hlavne v prvej štvrtine, ktorá rozhodla. Hovorí sa, že najlepšie je byť na mieste zápasu deň vopred, lenže terajšia ekonomická situácia je taká, že sa cestuje v deň zápasu a na družstve sa nutne  prejavuje výrazná únava po dlhej ceste, tak ako to bolo v Nitre.

SPU Nitra – CBK  Košice  51 : 44 (14:5, 10:8, 12:13, 15:18 )

Kašperánová 18,  Lukáčiková 11, Bačová 5, Stollárová 4, Tomajková, Krištofová a Nigutová po 2

Tento zápas sa pre nás začal veľmi zle, keď sme po veľmi ospalom začiatku z našej strany, prehrávali v polovičke úvodnej štvrtiny 10:0 so súperom, ktorý naozaj nehral nijako oslnivo. Naše dievčatá znova zahadzovali spod koša niektoré naozaj dobré šance, tak nečudo, že prvý kôš sme dali skoro po siedmych minútach hry a po skončení štvrtiny bol stav 14:5 pre domáce... Aj v druhej štvrtine padalo málo bodov od súpera preto, že sme predsa len ako tak bránili, ale našich 8 bodov tiež nebolo bohviečo a stav 24:13 po polčase naháňal zimomriavky Napriek nášmu zlepšenému výkonu v druhom polčase, kde sme dali 31 bodov, to už na výhru nestačilo a domáce sa mohli tešiť.

ŠBK Zvolen – CBK Košice  51:54 (9:13, 15:19, 13:14, 14:8)

Kašperánová 19, Lukáčiková a Bačová po 9, Stollárová 6, Krištofová 5,  Tomajková , Dzurová a Nigutová po 2                                                                                                      Tento zápas bol ťažší, kedže v domácom družstve nastúpili tri hráčky, ktoré deň predtým hrali extraligový zápas, ale začiatok bol z našej strany úplne iný ako v sobotu. Po prvej štvrtine sme viedli o štyri body a tesne pred koncom polčasu o 5  ale po oddychovom čase,  dievčatá splnili trénerove pokyny a mladá Bačová s klaksónom premenila trojku a zrazu bolo o osem. Výrazne  dôraznejšie sme  v tomto zápase  hrali v obrane, kde počas celého zápasu vynikala Krištofová ( okrem iného 7 ziskov, 5 doskokov), ale  znova  sme ukázali veľké rezervy  v obrannom doskoku. Tu už len Krištofová dokázala v obrane doskočiť 4, ináč súper  následne znova a znova získaval lopty pod našim košom a opakovane  atakoval náš kôš. Našťastie sme zlepšili obranu súpera pri vniku pod náš kôš, kde sme niekoľko krát dokázali pristúpiť k sebe a rozumne zdvojiť, čím sme nielen získali niekoľko lôpt, ale súper pocítil aj našu fyzickú silu. Tretiu štvrtinu sme začali s päťkou Nigutová, Bačová, Kašperánová, Stollárová a Krištofová a vtedy družstvo začalo šliapať naplno, veci sa nám darili a zrazu sme viedli o 17 bodov a zdalo sa, že sme na koni, ale súper znížil do konca štvrtiny na rozdiel 11 bodov po našich naozaj zbytočných chybách. Posledná štvrtina bola veľmi dramatická, domáce  chceli využívať hlavne podkošovú  Vodrážkovú,  ktorá sa však našou dobrou obranou (Krištofová ) nepresadzovala pod našim košom, tak ako by si domáce  predstavovali, ale jej úlohu prevzala Drinková. My  sme robili chyby, ktoré nemuseli byť, keď sme sa  často  pod  nátlakom nechávali  pri vyvážaní lopty zatláčať k postrannej čiare, či do rohov  namiesto prechodu cez stred, ale  tlaku  sme odolali. Počas celého zápasu hrala prím  Kašperánová, výborne strieľala, doskakovala v obrane, aj získavala lopty a pochváliť musíme aj mladú Bačovú, ktorá  rutinérsky dala posledné naše dva koše v zápase po výborných prihrávkach od spoluhráčok.