ŽENY ZVÍŤAZILI AJ S PREŠOVOM, AJ RUŽOMBERKOM

ŹENY ZVÍŤAZILI  AJ S PREŠOVOM, AJ RUŽOMBERKOM

CBK Minibuseuropa Košice  - Eilat PREŠOV   92 : 39  (26:8, 30:9, 17:10, 19:12)

Strelci :   Kašperánová  37, , Stollárová  11, Krištofová 10, Sýkorová a Sunitrová po 8, Petrušová a Villányiová po 6, Kováčová 4, D.Bodnárová 2

Po stretnutí s Prešovom, ktorý sa skončil našim jednoznačným víťazstvo,  sa mnohí prítomní divili, ako sme mohli v zápase u nich prehrať. Odpoveď je úplne jednoduchá. Pretože každý zápas je iný...                            Na  stretnutia  a to zvlášť vo svojich  domácich zápasoch  proti nám,  nastupujú družstvá  nabudené,  vyhecované a v najsilnejších možných zostavách, pretože naše družstvo vzbudzuje vždy  rešpekt.

Prešov k nám prišiel  síce odhodlaný  ale naše, ktoré  začali s päťkou Kováčová ,  Petrušová,  Kašperánová, Krištofová a Sýkorová    spustili  doslova basketbalový  uragán, čo  trvalo v podstate do polčasu, ktorý  sa skončil pre nás  pomerom 56 :17. Naše hráčky  neustávali v nátlakovej hre  v obrane i v útoku ani po  striedaniach,  keď  na ihrisko prišli Stollárová, Sunitrová a postupne do polčasu aj  Slávka Bodnárová, Villányiová i Diana Bodnárová. Naše dievčatá hrali všetky s chuťou, Krištofová udržala druhú najlepšiu strelkyňu súťaže Mončekovú na štyroch bodoch a naviac  Kašperánová ukazovala prečo je najlepšou strelkyňou 1.ligy, keď spustila  doslova trojkovú kanonádu, kde z 11 pokusov premenila 9 a za 25 odohraných minút dokázala dať 37 bodov...  Aj tu sa ukázal najvýraznejšie rozdiel medzi prvým zápasom v Prešove, ktorý sme prehrali o tri body a kde Prešovčanky premenili 10 trojkových pokusov a týmto zápasom v ktorom dali iba jednu trojku...Hostky postupom času začali pôsobiť  dosť odovzdane a aj keď sa  snažili,  výsledkom bolo naše jednoznačné vysoké víťazstvo o vyše 50 bodov .

CBK Minibuseuropa Košice – MBK RUŽOMBEROK  66 : 45 (21:14, 10:17, 19:8, 16:6 )

Strelci :Kašperánová  a Krištofová po 15, Arendáčová 14, Sýkorová a  Sunitrová  6, Stollárová 5, Petrušová 3, Kováčová 2, D.Bodnárová 1

V nedeľu  sa  znova ukázalo, že  každý zápas je iný a naše sa trápili do polčasu, kedy sme nedokázali ubrániť kapitánku  Havranovú, najlepšiu hráčku hostiek a ktorú sme bránili príliš benevolentne, takže  sa aj pomerne jasný výsledok  zápasu  nerodil  vôbec  ľahko.  Našim dievčatám sa  nedarilo skórovať  a to ani vtedy, keď sa zdalo, že nie je možné nepremeniť   šance - lopta   sa často  točila po obruči, alebo po nej  poskakovala, ale prepadnúť cez sieťku akosi nechcela .  Náš výkon v tom čase výrazne ovplyvnilo, že sa nám príliš skoro  už v 15 minúte zranila  Kováčová, organizátorka našej hry a to sa prejavilo vo vyrovnanom prvom polčase. Po polčase sme zmenili obranu  a to bolo hlavným dôvodom  obratu v náš prospech a aj keď  súperky neustále bojovali  o každý bodík, naše dievčatá pomaly získavali prevahu v zápase a vždy verili, že koše začnú padať.  Ešte vo štvrtej minúte tretej štvrtiny bolo síce      36 :36, ale postupne  už skóre začalo narastať  v náš prospech, naše hráčky sa výrazne presadzovali v obrane (Petrušová 6 ziskov, Kašperánová 4  a  dobrá  bola  aj spolupráca Krištofovej, Sýkorovej, či Stollárovej na zadnej línii čo  prinášalo ovocie ) a aj keď sme sa na každý bod  tvrdo napracovali, už to bolo lepšie.  Dobre bolo, že nám padli v dôležitých momentoch aj  trojkové pokusy , ktoré dali Kašperánová a Krištofová, Petrušová pridala niekoľko výborných prihrávok, takže už  niekoľko minút pred koncom sme viedli o dvadsať bodov a tento náskok sme dokázali bez problémov udržať.