ŽENY VYHRALI

ŽENY VYHRALI,  NO V PRVOM  ZÁPASE TO NEBOLO ONO

Spišská Nová Ves  - CBK Minibuseuropa Košice  46 : 66 (11:23, 14:17, 12:9, 9:17)

Strelci :  Petrušová 21, Kašperánová  20, , Krištofová 11, Sunitrová 6, Bodnárová 4, Stollárová a Garlathyová po 2

Na obidve stretnutia sme mali k dispozícii iba osem dievčat, takže bola namieste aj určitá opatrnosť i  obava , či dokážeme odohrať obidve stretnutia  dostatočne kvalitne a hlavne úspešne. Družstvo nastúpilo bez Kováčovej, Sýkorovej, Szantóovej, Šimkovej  a zranenej Móricovej, nehovoriac  o tom, že k dispozícii neboli ani Vajková ,ani Arendáčová ...

Sobotňajší zápas  v Spišskej Novej Vsi sme začali s päťkou Petrušová, Kašperánová, Stollárová, Krištofová a Bodnárová v úplnej pohode a táto trvala v podstate do polčasu . Domáce družstvo je húževnaté, rýchle    a počas celého zápasu hralo tesnú osobnú obranu po celom ihrisku a bolo udivujúce, ako sa domáce hráčky dokázali rýchlo a obetavo vracať na vlastnú polovicu.  Z toho vyplívalo aj značné množstvo našich  nepresných prihrávok a zbytočných strát. Napriek tomu  sme  dokázali získať do polčasu solídny náskok,  keď  stav bol na konci polčasu  25:40. ,  ale  domáce hráčky  neustále bojovali a  snažili sa prelomiť   vývoj . Pretože  sa zdalo, že zápas máme dobre rozohraný a fakticky sme  ho mali pod kontrolou, došlo v našom družstve k masívnemu striedaniu , ktoré však nebolo v tomto prípade  veľmi vydarené, pretože dievčatá z lavičky nezabrali a výsledkom toho bolo, že domáce v tejto štvrtine za poslednách 40 sekúnd dokázali dať 8 bodov a vyhrať ju.  V poslednej  časti  naše družstvo už  zase  dominovalo,  pričom okrem dvoch najlepších strelkýň  je potrebné vyzdvihnúť prácu Krištófovej,  ktorá dosiahla  8 doskokov, 6 ziskov a 7 asistencii, ale aj tak náš  konečný  rozdiel 20  bodov  nebol  výrazný ...

CBK Minibus europa Košice – Spišská Nová Ves 94: 46(18:5, 28:19, 18:13, 30:9)

Strelci :Kašperánová 27, Petrušová 17, Stollárová 16, Sunitrová 11, Krištofová 7,  Bodnárová 8, Garlathyová 6, Villányiová 2

V nedeľu už naše družstvo zabralo podstatne výraznejšie ako v sobotňajšom zápase a všetky dievčatá hrali veľmi pekne, bolo sa na čo pozerať.  Súperovi sme síce dovolili dať toľko bodov ako deň predtým, ale my sme dali o 28 viac, čo bolo naozaj dobré. Viaceré akcie nášho družstva , či už rýchly protiútok, alebo  naše akcie na viac prihrávok  zakončené košom  potešili.  Oveľa dôslednejšie sme hrali v obrannej  fáze,   čo však môžeme  dievčatám vytknúť,  bola nedostatočná výpomoc hráčok zo slabej strany pri vniku súpera pod náš koš . Všetky naše hráčky a striedajúce dievčatá   aj oveľa lepšie ako deň predtým,  hrali s chuťou a dobre a každá dokázala skórovať.  Znova však  musíme  a chceme vyzdvihnúť  výbornú prácu Petrušovej – 8 doskokov, 7 ziskov  a 7 asistencii a Krištofovej  - 7 doskokov, 7 ziskov a 6 asistencii.