ŽENY VYHRALI ZÁKLADNÚ ČASŤ SÚŤAŽE

Tento víkend odohrali naše ženy posledné dva zápasy základnej časti prvej ligy proti Bardejovu a bolo jasné, že ak sa nám podarí vyhrať oba zápasy, základnú časť súťaže vyhráme, čo sa aj podarilo.

CBK Minibuseuropa  KošiceBKM  Bardejov  81: 39 (27:10, 17:15, 16:12, 21:2)

Strelci : Kašperánová 21, Petrušová 16, Arendáčová 12, Kováčová 8,  Krištofová, Sunitrová po 6, Sýkorová a Villányová po 4 , Bodnárová  a Garláthyová po 2

Naše ženy v sobotu nezačali dobre napriek tomu, že sme začali so základnou päťkou Kováčová, Petrušová, Kašperánová, Arendáčová a Krištofová  takže bolo prekvapujúce, že po tri a pol minúte sme prehrávali 2:9... Nebránili sme dobre a aj v útoku sme sa snažili čo najskôr zakončiť a to bez toho, aby sme si útok pripravili, alebo aby bola vhodná situácia na útočný doskok a prípadnú dorážku do koša. Po oddychovom čase sa naša hra zmenila diametrálne, dievčatá sa rozbehli, oveľa dôslednejšie bránili a začali sa presadzovať v útoku takže po skončení štvrtiny bol stav 27:10 v náš prospech. Druhá a tretia štvrtina boli oveľa vyrovnanejšie, Bardejovčanky bojovali o každú loptu a ak dostali viac priestoru dokázali sa presadiť aj strelecky, ale v poslednej štvrtine už odpadli fyzicky a nemali sily na dosiahnutie lepšieho výsledku.

BKM Bardejov - CBK Minibuseuropa Košice 56 : 74 (11:18, 11:29, 13:21, 21:6)

Strelci : Krištofová 20, Sýkorová 15,  Bodnárová 14, Sunitrová 9, Petrušová 7, Garlathyová 5,

Kašperánová 4

V nedeľu  cestovali naše ženy na odvetu do Bardejova bez Kováčovej a Arendáčovej i stále zranenej Stolárovej,  takže sme dávali v zápase oveľa viac priestoru ako obyčajne  mladším dievčatám takže všetky odohrali najmenej 25 minút.  Kedže už po prvom polčase,  ktorý skončil jasne pre nás 22:47 a aj tretiu štvrtinu sme vyhrali vysoko ,  viedli sme  už 35:68  teda 33 bodovým rozdielom,  sa zápas z našej strany už len dohrával. Naše družstvo úplne nepochopiteľne podcenilo poslednú štvrtinu a to až tak, že sme ju prehrali o 15 bodov a zápas vyhrali len o 18 bodov, čo sa nedá ospravedlniť...