ŽENY VYHRALI TAK AKO SA PREDPOKLADALO

ŽENY VYHRALI TAK  AKO SA PREDPOKLADALO

ŽBK Rožňava – CBK Košice 40 : 92   (13:19, 2:24, 18:28, 7:21)                                                                                                     Strelci: Kašperánová 20, Lukáčiková 13, Stollárová 12, Čatlošová 10, Krištofová a Škvareková po 8, Sunitrová 7, Daňková a Mantičová po 4, Mrázová a Bačová po 2

Naše basketbalistky  v sobotu zápas v Spišskej Novej Vsi nehrali  pre chorobu domácich a tak  nastúpili v nedeľu v  Rožňave  ako jasný favorit, čo  v zápase potvrdili. Pretože naše  mladé dievčatá idú v týždni na turnaj do Litvy, dostali kadetky väčší priestor v zápase, ale vždy im to rozbehli skúsenejšie hráčky, ktoré hlavne na začiatku druhej štvrtiny výrazne natiahli skóre.         Zápas  sme začali  zo  základnou zostavou  Lukáčiková,Čatlošová, Kašperanová, Stollárová, Krištofová a celkom dobre,  keď sme  získali sľubný náskok, ale po kompletnom pre striedaní sme dovolili  bojovnému súperovi skorigovať skóre, pretože sme nedobre bránili a trápili sa v útoku. Napriek niektorým výpadkom sme však mali zápas jasne v rukách, ale je treba pochváliť domáce dievčatá za ich neutíchajúcu bojovnosť a chuť skórovať z každej pozície. V druhej štvrtine sme zapli hneď od začiatku, výrazne sme zrýchlili prechod z obrany do útoku, ako aj spresnili prvú rýchlu prihrávku, takže sme  dávali ľahké koše a náš náskok výrazne narastal až na polčasové skóre 15: 43. V tretej štvrtine sme dovolili domácim dievčatám dať viacej bodov, ako za celý prvý polčas, keď sme jeden úsek v tejto štvrtine prehrali 14:6 i keď treba povedať, že v úplne nezvyklej zostave, takže bolo potrebné znova zabrať a v poslednej štvrtine definitívne potvrdiť našu úlohu favorita.Družstvo zabralo znova tak ako bolo treba, niektoré prihrávky boli ukážkové a tak zápas skončil jednoznačným skóre v náš prospech. Treba uviesť aj niekoľko čísiel zo štatistiky zápasu,  kde  Krištofová mala 7 doskokov, 6 ziskov, 4 asistencie a 4 bloky, Kašperánová  7 dokokov, 4 zisky a 6 asistencii, Lukáčiková a Stollárová mali po 6 ziskov  a 5 asistencií a Čatlošová 8 doskokov, čo sú naozaj dobré čísla.