ŽENY V DOHRÁVKE OTOČILI PO POLČASE

Tento víkend odohrali naše ženy stretnutie – dohrávku  v Banskej Bystrici, ktoré sa pred mesiacom neuskutočnilo pre chorobu domácich hráčok, takže sme na zápas nastúpili po opakovanej  tri a pol hodinovej ceste  a pre zmenu zase my  bez  Vackovej a Arendáčovej.

UMB Banská Bystrica - CBK Minibuseuropa  Košice  48 : 64 (11:17, 15:6, 2:22, 20:19 )

Strelci : Kašperánová 17,  Krištofová   a  Petrušová po 12,  Sýkorová 10, Stollárová 7, Bodnárová S., Sunitrová a Villányiová po 2

Doskoky : Petrušová 13, Krištofová 11, Stollárová 8

Začiatok a hlavne prvý polčas vôbec nebol taký jednoduchý a jednoznačný ako sa ukázalo na záver. V nedeľu sme začali  so základnou päťkou  Petrušová, Kašperánová, Stollárová, Sýkorová a Krištofová  celkom dobre, ale nedokázali sme využiť dosť dôležité príležitosti spod koša, takže po štvrtine sme síce viedli 11:17, nik by sa ale nečudoval keby to bolo 11:27 ...

Nestalo sa a naopak  druhá  štvrtina,  po našom dvojnásobnom striedaní len potvrdila naše trápenie v útoku, kde sme súperkám  úplne zadarmo odovzdali šesť lôpt po sebe a vyskytli sa už aj chyby v obrane, takže náš výkon išiel dolu a túto časť sme prehrali 15: 6. Veľmi výrazne nám chýbali body našej strelkyne Kašperánovej, ktorá v prvom polčase dala iba 2 body, čo bolo pre ňu veľmi nezvyklé, ale ani ostatným nešla streľba.

Tretia  štvrtina je v takýchto zápasoch veľmi dôležitá a naše družstvo sa dokázalo dvihnúť a zmobilizovať k oveľa lepšiemu výkonu ako v prvom polčase, keď celá základná päťka hrala ako vymenená, dievčatá zabrali v obrane a výrazne sa zlepšili v útoku. Pre domáce družstvo to bol nečakaný zvrat a náš zlepšený výkon ich prekvapil tak, že dali v tejto štvrtine iba 2 body, my sme dali 22 a bolo vymaľované ... V tretej štvrtine nám už konečne padli aj trojkové pokusy ( Petrušová štyri ) a  výrazne sa presadili sa aj ostatné dievčatá ale hlavne obrana bola taká, že domáce dievčatá nevedeli ako sa majú presadiť, boli vždy pod tlakom.

Posledná štvrtina  bola  tiež celkom pod našou kontrolou, päť minút pred koncom sme viedli už o jasných  23 bodov a celý zápas  sme dotiahli do konca úplne v pohode a aj keď domácim padli dve trojky v závere, na našom jednoznačnom víťazstve to nič nezmenilo.