ŽENY PRVÝ ZÁPAS VYHRALI, V ODVETE TRADIČNE - CHÝBALA KONDÍCIA...

ŽENY PRVÝ ZÁPAS  VYHRALI,  V ODVETE TRADIČNE - CHÝBALA KONDÍCIA...

Tento víkend odohrali naše ženy ďalšie  veľmi náročné zápasy nadstavbovej časti  prvej ligy v skupine o 1 až 8 miesto proti  MBK Stará Turá a proti Dubček Bratislava, ktorý je favoritom  na postup do Extraligy, čo aj u nás v nedeľu potvrdil.

CBK Minibuseuropa  Košice –  MBK Stará Turá  70 : 47 (11:18, 14:9, 25:13, 20:7)

Strelci : Kašperánová 22, Arendáčová 13,  Stollárová 11, Krištofová  9, Petrušová 8, Villanyiová 3, Sýkorová a Bodnárová S. po 2

Naše ženy v sobotu začali  so základnou päťkou  Petrušová, Kašperánová,Sollárová, Arendáčová a Krištofová  a rozbiehali  sa veľmi pomaly, slabo sme bránili a nedarila sa nám ani streľba, čo už je v posledných zápasoch naša  slabina.  Hostky veľmi dobre dirigovala Bábiková a kedže my sme nedokázali premieňať ani dobré šance prvá štvrtina skončila

11 : 18, jasne v náš neprospech.  Druhá  štvrtina už bola  vyrovnanejšia a vyhrali sme ju 14:9

a už sa zdalo, že náš výkon ide hore i keď sme prehrali polčas o dva body 25:27. Raritou bolo,

že zo 16 trojkových pokusov sme nepremenili ani jeden, čo bolo alarmujúce a aj určitou výstrahou do druhého polčasu.

Tretia a štvrtá štvrtina boli z našej strany asi najlepšie z posledných troch zápasov. V tretej štvrtine nám už konečne padli aj trojkové pokusy ( štyri ) a to spolu s oveľa lepšou obranou sa hneď prejavilo na tom, že sme túto časť vyhrali 25:13 a celkovo viedli 50 :40, čo bolo sľubné.

Posledná štvrtina už bola v našej réžii, dievčatá sa zbavili obáv o výsledok, už sme sa presadzovali vo všetkých činnostiach a aj keď sme museli vynaložiť veľa fyzických síl, súper už nevedel kontrovať.

CBK Minibuseuropa KošiceDubček Bratislava 54 : 90 ( 14:35, 19:18, 6:20,15:17)

Strelci: Kašperánová 13, Stollárová 12, Petrušová 11,Krištofová 10, Arendáčová 8

V nedeľu  sme čakali, že po ťažkom  sobotňajšom zápase, ten s kandidátom na postup bude ešte náročnejší, čo sa v plnej miere potvrdilo, pretože okrem toho, že súper mal jednoznačnú výškovú i váhovú prevahu, hral organizovane keď ho suverénne dirigovala Riecka a mal aj výbornú úspešnosť streľby.  V zápasoch tejto skupiny o 1-8 miesto naše družstvo veľmi trpí

v obrane kde nám veľmi výrazne chýba Kováčová ( a aj v útočnej fáze chýba jej schopnosť meniť tempo hry) od začiatku tejto  časti súťaže a trpíme aj  nedostatočnou výškou, čo sa  prejavuje v hre pod obidvoma košmi. Tu  prehrávame aj obranný, aj útočný doskok a keďže sme nemohli viac využiť momentálne našu jedinú vysokú hráčku Bodnárovú,  pre zranenie členka, bola prevaha súpera výrazná. Ako tak sme sa dvihli v druhej štvrtine, ale na viac nám už v tomto zápase chýbali sily, takže pre nás bolo prijateľné, že sme nedostali v tomto zápase zahanbujúcu stovku ...

Už v prvej štvrtine nás  súper rozstrieľal 14:35, keď naše dievčatá  viditeľne nevládali držať so súperom krok, nestíhali v obrane a súperky čo dvihli, to padlo ( takáto streľba je možná naozaj len s dobrým a pravidelným tréningom, čo nášmu družstvu momentálne chýba…) a tak nečudo, že štyri hráčky súpera nám dali po 17 bodov. Naše dievčatá nedokázali v útoku veľa vymyslieť a do súperovej zónovej obrany  používali namiesto rýchlej a častej prihrávky, čo sme im prizvukovali,  veľa zbytočného driblingu, čo súperovi maximálne vyhovovalo, keď sa vysúval len na hráčku s loptou a to na náš stereotyp platilo. Naša streľba bola potom dosť chaotická, nepripravená a preto aj neúspešná.

Treba zahodiť za hlavu tento nevydarený zápas, dvihnúť hlavu, viac veriť vo vlastné sily, dobre sa pripraviť a do ďalšieho kola ísť za ďalším víťazstvom.