ŽENY PROTI SPIŠSKEJ AJ TYDAMU JEDNOZNAČNE

ŽENY PROTI SPIŠSKEJ AJ TYDAMU  JEDNOZNAČNE

CBK Minibuseuropa Košice  – ŠKBD Spišská Nová Ves 70:43 (20:14, 23:15, 9:12,18:2)

Strelci : Kašperánová 17, Arendáčová a Lukáčiková 11, Sunitrová, Simeonová a Stolárová 7

Krištofová a Vilányová po 4, Mantičová 2

Naše družstvo nastupovalo na posledné dva zápasy prvej časti súťaže síce bez Kováčovej  aj Bodnárovej,  ale už s Arendáčovou , Simeonovou i Sýkorovou, celkovo však s dosť výrazným tréningovým deficitom. Napriek tomu  družstvo ukázalo svoju nespornú silu a dokázalo zvíťaziť výrazným rozdielom v oboch zápasoch, no  zvlášť v prvom zápase to nebol bezchybný výkon.

V družstve Spišskej Novej Vsi  je niekoľko juniorských slovenských reprezentantiek( Lysová 8 bodov, Jarošová 24 bodov ), tak sa neočakával ľahký zápas. Naša základná zostava Lukáčiková, Stollárová, Kašperánová, Arendáčová a Krištofová  nezačala síce  zle, no iba šesť bodový rozdiel po prvej štvrtine bol nevýrazný. Naše sa stále nedokázali dostatočne naštartovať, takže aj druhá štvrtina sa niesla v podobnom duchu ako prvá.  Je však potrebné povedať, že sme miešali zostavu tak, aby každá prítomná hráčka odohrala dosť minút, takže súhra niekedy  nebola ideálna, no v polčase sme viedli o  dobrých 14 bodov. Tretiu štvrtinu po nemastnom, neslanom výkone sme dokonca prehrali, ale v poslednej časti hry naše družstvo predsa len zaplo na vyššie obrátky a dovolilo súperovi dať iba dva body. Streľba sa nám nedarila celkovo, ale veľmi slabú úspešnosť sme mali z trestných hodov, kde z 26 pokusov sme premenili iba 14.

CBK Minibuseuropa Košice – TYDAM Košice 101 : 31 (23:7, 22:10, 22:6, 34:8)

Strelci : Lukáčiková 20, Stollárová 19, Simeonová 18, Kašperánová 14, Krištofová12, Sýkorová 6, Sunitrová 5, Villányová 4, Mantičová 3

Oveľa sústredenejší a lepší výkon podalo naše družstvo v mestskom tradičnom derby proti Tydamu, ktorému síce chýbali niektoré hráčky, ale to náš lepší výkon v tomto zápase neznižuje.

Základná zostava Lukáčiková, Kašperánová, Stollárová, Krištofová a Simeonová začala svižne so snahou o prečíslenie a rýchle zakončenie. Dobre sme striedali obranu, zónu s osobkou, pričom sa nám podarilo niekoľkokrát vypichnúť a získať loptu, z čoho boli ľahké koše. Už prvá štvrtina naznačila, že naše hrajú v oveľa lepšej pohode ako deň pred tým, hráčky boli nabudené a hra ich bavila, darila sa spolupráca rozohrávačiek a krídiel s vysokými hráčkami, ale aj streľba zvonku, čo ocenili aj diváci. Pretože sme dokázali dostatočne ubrániť súperovu streľbu zvonku a sami sme premieňali svoje príležitosti, každú štvrtinu sme vyhrali jasne. Už v druhej štvrtine sme prestriedali celú zostavu a to zhruba v päť minútových intervaloch. Bolo výborné to, že všetky prítomné hráčky hrali dosť minút ( aj najmladšie Villányová a Mantičová  mali vyše 15 minútovú porciu ) a všetky skórovali. Súper sa snažil koľko vládal, ale v poslednej štvrtine už nedokázal vzdorovať nášmu sústavnému tlaku.