ŽENY PREHRALI OBIDVE ZÁPASY

ŽENY  PREHRALI OBIDVA ZÁPASY

 

    Naše ženy odohrali cez tento víkend dva zápasy u súperov v Ružomberku a v Prešove a neboli to pre nás dobré zápasy, ani hrou, ani výsledkami, keďže sme obidva zápasy prehrali hlavne našimi nevýraznými výkonmi hlavne v obrane, ale ani v útoku sa nám dostatočne nedarilo.

    V našom družstve chýbala pre zdravotné problémy Kováčová a tento stav bude pravdepodobne do konca sezóny, dlhodobo  nám chýba  pod košom Szantóova a na  tieto zápasy nemohli pre nemoc vycestovať Garlathyová a Bodnárová D., takže v sobotu sme mali k dispozícii deväť a v nedeľu bez Arendáčovej iba osem hráčok.  To na kompletné družstvá Ružomberka a ani Prešova nestačilo .

 

MBK Ružomberok  - CBK Minibuseuropa Košice  68 : 54  ( 15:16, 17:14, 21:19, 15:5)

 

Strelci :  Kašperánová 19, Arendáčová 18, Petrušová 6,  Stollárová 4, Krištofová 3, Sýkorová a Sunitrová po 2

 Ružomberok nastúpil s dvoma pendlujúcimi extraligistkami ( Belušová 15 bodov a Urámová 10 ) a s výbornou Havranovou 16  a Kukríkovou 8, Spolu nám tieto štyri hráčky dali 49 bodov ...

   Rozhodujúcim momentom zápasu bola naša veľmi slabá obrana  celkovo keď väčšinu bodov sme dostali z pozícii jedna na jednu, alebo po dorážke spod koša, keď súper dokázal získať po svojej neúspešnej streľbe loptu trikrát, aj štyrikrát po sebe a nakoniec zakončiť. V zápase sme mali  výrazne slabý  obranný doskok (  iba 20 ) a paradoxne najviac ( 8 ) mala naša najnižšia hráčka na ihrisku Petrušová, jednoducho odstavovanie hráčok súpera akoby sme nevedeli realizovať... V obrane pod vlastným košom  nám chýbala  vhodná výpomoc, robili sme chyby v preberaní hráčok súpera, slabo sme čítali hru vo všeobecnosti.

  V útoku  zase náš útočný doskok  družstva nebol skoro žiadny ( spolu 9 za zápas  ), takže   nás domáce  hráčky výrazne preskákali, čo vyplívalo  aj z nepripravenej  streľby a zbytočne rýchleho zakončenia  postupného útoku.  Keď sa k tomu pridružila naša mimoriadne slabá streľba , spod koša z 38 pokusov sme dali iba 13, za dva body zo 17 pokusov sme premenili 3 a z  15 trojkových pokusov  nám padli iba 3,  na nabudené hráčky Ružomberka  to nestačilo.

 

EILAT Prešov – CBK Minibuseuropa Košice  65 : 62 ( 18:17, 17:12, 17:14, 13:19)

Strelci : Kašperánová 17, Stollárová 16, Petrušová 11, Krištofová a S.Bodnárová  6, Sýkorová 4, 

            Sunitrová 2

  Zápasy medzi týmito dvoma súpermi sú vždy veľmi vyrovnané a nebolo tomu inak ani v tomto zápase a tak ako v minulých spoločných stretnutiach to bolo zase o tom, či sa nám podarí ubrániť Mončekovú a trojkovú streľbu domáceho družstva. To sa nám nepodarilo ani v jednom prípade lebo  Mončeková nám dala 20 bodov a domáce hráčky zaznamenali v tomto zápase 10 troják ( spadlo im skoro všetko čo dvihli ), pričom tri trojky im padli z časovým limitom 24 sekúnd . Domáce dievčatá počas prvých troch štvrtín prejavovali väčšie chcenie, čo sam im v konečnom účtovaní vyplatilo

a  naše  znova doplatili na slabú streľbu zdiaľky kde zo 17 trojkových pokusov sme dali iba 1 . V útočnom doskoku sme doskočili ešte menej ako v RK ( spolu 8... ) hlavne preto, že sme v útoku veľmi skoro  a nepripravene zakončovali a  v obrane sme zase slabo odstavovali  keď z 25 doskočených lôpt najviac znova doskočila Petrušová ( 7 )... V poslednej štvrtine, po zmene obrany sme konečne odohrali štvrtinu tak, ako sme mali predstavu  hrať v obidvoch zápasoch, ale nič to nezmenilo na tom, že tento víkend nebol pre nás úspešný.

 

 

   

Ladislav Janošov