ŹENY NEZAVÁHALI

CBK Minibuseuropa Košice – MBK Ružomberok      66:46    (10:13, 18:15, 16:3, 22:15)

CBK:  Kašperánová 19, Arendáčová 16, Petrušová 10

Tréner CBK: Sobotňajší zápas s Ružomberkom , ktorý sa  odohral v Michalovciach, sa pre nás nezačal práve najlepšie  nie preto, že Ružomberok hral  až tak dobre, ale nám sa nedarilo skoro nič.  Na naše basketbalistky doľahli problémy orientácie v novom priestore, tréningové výpadky  v uplynulých dvoch týždňoch a to až tak, že  v určitých momentoch nezvládali  ani niektoré  základné  herné činnosti jednotlivca v basketbale a aj naša koncentrácia nebola najlepšia...  Dávali  sme   si nepresné prihrávky ( za polčas 18 strát hlavne nepresnou prihrávkou...) , chýbal  nám  obranný i útočný doskok, či odstavovanie protihráčky, nevedeli sme sa vysporiadať so zónovou obranou súpera.  Zvláštne až udivujúce  bolo naše  nepresné zakončenie aj z tých naj vyloženejších pozícii   a  možno  niekde vzadu hlodal aj červík určitého,  no bezdôvodného  podcenenia  súpera. Napriek tomu, že sa nám v tomto polčase naozaj vyložene  herne  nedarilo,  stav bol na konci polčasu 28:28, ale všetky hráčky a to treba podčiarknúť, bojovali a  snažili sa prelomiť  nedobrý vývoj . Do druhého polčasu  sme nastúpili ešte odhodlanejšie a ešte bojovnejšie a so skúsenou zostavou Kováčová, Petrušová, ( ktorá však rýchlo chytila tretiu osobnú chybu a vystriedal ju Sýkorová ), Kašperánová, Szantoová a Krištofová  a táto zostva  veľmi výrazne zlepšila obrannú činnosť.  Napokon sa nám predsa    podarilo prelomiť   nepriaznivý  vývoj   zápasu a to  až tak, že sme súperovi dovolili dať iba tri body  v tretej štvrtine, takže po jej ukončení sme vyhrávali  44 : 31. Vo štvrtej časti sme  už zápas mali jednoznačne pod kontrolou, svoj náskok ešte trocha navýšili  a skóre sme upravili na jednoznačný  rozdiel 20 bodov .

CBK Minibuseuropa Košice – ŽBK Žilina      82 : 24    (22:4, 25:12, 21:2, 14:6)

CBK:  Kašperánová 23, Arendáčová 16, Špaková 12, Szantoová 10

Tréner CBK: Naše basketbalistky už nechceli aby sa opakoval scénar zo soboty a na zápas v nedeľu  už nastúpili od začiatku koncentrovane, takže to  bolo ihneď  v našej plnej réžii a bolo len otázkou akým rozdielom dokážeme zápas vyhrať. Družstvo pracovalo celý zápas v dobrom režime, pričom všetky hráčky mohli rotovať a hrať   približne rovnaký čas, čo sme aj náležite využili. To, že sme mohli využiť rôzne zloženie pätiek bolo veľmi dobré z pohľadu budúcnosti, pretože v jednom časovom úseku boli na ihrisku len naše nádejné juniorky. Základná zostava Kováčová, Špaková, Kašperánová, Arendáčová a Szantoóvá  nepoľavila  počas celej štvrtiny, po ktorej sme viedli 18 bodovým rozdielom. V druhej štvrtine sme síce dovolili súperovi dať 12 bodov, ale to bolo  asi jediné naše zaváhanie v tomto  stretnutí . V tretej a štvrtej štvrtine sa obraz hry prakticky nezmenil a naše hráčky hrali zodpovedne, takže už od polovice tretej  štvrtiny  si sadli na lavičku naše nosné hráčky Kováčová a  Kašperánová (tá za dve a pol štvrtiny dala 23 bodov... ). Zvyšný  hrací čas využili v zápase hráčky, ktoré doteraz mali odohraných menej zápasových  minút , takže z celej dvanástky, ktorá bola k dispozícii ( Krištofová, Sýkorová,  Gazdová, Sabovčíková, Lachmanová, Moricová a Sunitrová ),  každá odohrala najmenej 14 minút v zápase.