ŽENY MALI TRI DOBRÉ POLČASY

ŽENY MALI TRI DOBRÉ POLČASY

 

Spoločná  súťaž  žien, mladých žien  a junioriek  pokračovala  pre nás konečne riadnym, teda dvoj zápasovým kolom. V sobotu sme privítali  Banskú Bystricu, v  nedeľu  dvadsať trojku  z Ružomberka . Určitou nevýhodou pre nás bolo, že v nedeľu  sme nastúpili proti družstvu v plnej sile, ktorý v sobotu zápas proti Tydame (výstup zo súťaže)  nehral.

CBK  Košice  - ŠKP 08 Banská Bystrica U19  88:41 (20:11, 29:11, 21:14,  18:5)                                                                                                                  
Strelkyne:  Kašperánová 21, Arendáčová 20, Krištofová a Čatlošová po 11, Stollárová 9, Lukáčiková 8, Sunitrová, Spišáková, Kreithová, a Kostíková po 2 

Naše začali  celkom dobre so skúsenou základnou päťkou Lukáčiková, Sunitrová, Kašperánová a na poste štyri a päť  Krištofová so Stollárovou, ale snaživý súper sa v prvej štvrtine celkom  dobre držal. Naše družstvo bolo v tomto zápase pasované za favorita a tento predpoklad dievčatá splnili do bodky  aj preto, že sme mali k dispozícii vyššie hráčky a to skúsenú Arendáčovú (23 doskokov v zápase ) i mladú Čatlošovú  a zostavu doplnili kadetky Mantičová, debutantky Kreithová, Kostíková   a najmladšia, vysoká Spišiaková. Zápas bol rozohraný výborne a celé družstvo hralo dobre a bavilo sa basketbalom. Rýchly protiútok i pekné akcie na jeden dotyk  ukončené presnou prihrávkou  často končili v koši súpera, takže do zápasu mohli byť zapojené všetky dievčatá. A všetky skórovali. Súperkám  z Bystrice  je treba uznať, že sa snažili počas celého zápasu využiť každú šancu a skórovať.

 

CBK Košice – MBK Ružomberok U23   61:45 (18:7, 22:8, 8:14, 13:13)                          

Strelkyne:  Kašperánová 16, Arendáčová 14, Lukáčiková 10, Čatlošová 9, Krištofová 6, Stollárová 4, Sunitrová 2                                                         

  Družstvo z Ružomberka prišlo aj s tromi hráčkami extraligového kolektívu a bolo jasné, že tento zápas nie je možné brať na ľahkú váhu, aby sa nám niečo nevymklo z rúk.  Zápas sme začali so zostavou Lukáčiková, Stollárová, Kašperánová, Krištofová a Čatlošová zodpovedne, ale  nie a nie sa rozbehnúť,  keď v obrane sme robili rôzne nevynútené chyby a ešte ťažkopádnejšie to bolo v útoku, kde sme  sami stratili šesť lôpt a prvý bod sme dali až po štyroch minútach z trestného hodu... Predsa sa nám pomaly  začalo dariť  a  družstvo, napriek slabšiemu začiatku získavalo prevahu, ktorú vyjadrilo aj narastajúcim skóre. Trend z prvej štvrtiny sme udržali aj v druhej a naša dominancia bola výrazná, pričom z hosťujúceho družstva nám dokázala  čiastočne kontrovať len Urámová svojim dobrým vnikom, ale spoluhráčky jej nedokázali viac pomôcť. Naše dievčatá hrali v pohode aj po striedaní, keď sme zapojili Arendáčovu a Sunitrovu, ktoré do zápasu vstúpili rovnocenne a spolu so základnou päťkou to bola  silná úderná skupina. Polčas sme  tak vyhrali jednoznačným skóre  40:15 a zdalo sa, že by to mohol byť do konca ľahký zápas. Súper bol však iného názoru, po polčase výrazne zlepšil obranu a celú tretiu štvrtinu bol lepším družstvom ( 8:14 ) a našim sa  už nedarilo skoro nič. V útoku sme nevedeli dať kôš ani z najvyloženejších  pozícii, trojková streľba skoro nebola, v celom zápase sme dali iba jednu trojku, pričom Ružomberčanky dávali často lacné koše, keď boli voľné na dobrých pozíciách a stalo sa aj to, že ich hráčka bola pod našim košom úplne sama...Remíza v poslednej štvrtine len potvrdila, že tento polčas nebol naším najlepším vystúpením v týchto dvoch zápasoch, keď sme ho prehrali 21:27, no naše víťazstvo bolo nepochybné.            

Ladislav Janošov