ŽENY AJ V OSLABENEJ ZOSTAVE ÚSPEŠNÉ

ŽENY AJ V OSLABENEJ ZOSTAVE ÚSPEŠNÉ

CBK Minibuseuropa Košice  - Young Angels  U 17 Košice 68 : 58 (17:18,16:12,21:12,14:16)

Strelci : Kašperánová  30, Kováčová  17,  Stollarová a Petrušová  7, Bodnárová 4, Garlathyová 3

Na úvod je potrebné povedať niekoľko vecí, aby nevznikali  nejaké pochybnosti, alebo šumy.  Naše družstvo nepodceňuje žiadneho súpera v tejto súťaži a má rovnakú  úctu voči všetkým protihráčkam a družstvám proti ktorým nastupuje.  V tomto družstve je to totiž zakorenené a naše staršie skúsenejšie hráčky svojim prístupom v zápasoch  sú nielen  vzorom pre svoje mladšie spoluhráčky, ale  sú aj prajnými kolegyňami,  čo dokazujú neustále  v každom zápase. Podobne vystupujú aj voči súperkám ...

Naše ženy  teda  nastupovali na sobotňajší  zápas  proti U17 Young Angels s  rešpektom, ktorý znásobovalo aj to, že nám v týchto dvoch zápasoch  chýbali dve hráčky základnej zostavy( Krištofová a Sýkorová , ktoré absolvujú trénersky kurz ) a ani štart tretej  (Kováčová ) nebol istý. Mali sme odohrať zápasy proti talentovanému  fyzicky zdatnému,  silnému a rýchlemu družstvu Young Academy U17 Košice, ktoré disponuje niekoľkými naozaj šikovnými a perspektívnymi  hráčkami a aj preto bol náš rešpekt prirodzený. Je potrebné  priznať aj to, že  aj naše sebavedomie stúplo po tom,  keď na zápas obetavo prišla Janka Kováčová, naša najskúsenejšia  hráčka  a  aj v tomto zápase jeden z rozhodujúcich faktorov nášho víťazstva.

Sobotňajší zápas pre nás nezačal  najlepšie a po niekoľkých minútach sme prehrávali 0: 8, keď hostky  premenili svoje šance, našim už ako viackrát predtým na začiatkoch zápasov  to nepadalo  ani spod koša, ani  pokusy za tri body, ani trestné hody, ale naše dievčatá v netradičnej základnej zostave Kováčová, Petrušová, Kašperánová, Bodnárová a Stollárová  pracovali neustále  a postupne dobre zaberali  v obrane a začali sa dvíhať aj v útoku. Napriek tomu sme prvú štvrtinu prehrali. Už sa však začínala  prejavovať  skúsenosť  Kováčovej ( 11 ziskov ) a Petrušovej ( 9 ziskov a 9 doskokov ) v obranne a v útoku Kašperánová ( 30 bodov, 8 doskokov)  napriek tomu, že sa jej nedarila streľba zdiaľky a ani trestné hody, dokázala premieňať  šance spod koša . K týmto našim dominantným trom hráčkam sa pridali aj mladé Šimková ( 15 doskokov ) a Bodnárová ( 9 doskokov ), takže naše dokázali výraznejšie vyhrať tretiu štvrtinu, v poslednej štvrtine sme už vyhrávali aj o dvadsať bodov a zápas sme pohodlne doviedli do konca.

YA U 17 Košice - CBK Minibus Europa Košice  49: 72 (12:19, 14:22, 10:11,13:20 )

Strelci : Kašperánová 30,Arendáčová 13,Kováčová 12, Petrušová 7, Bodnárová a Stollárová 5

V odvetnom zápase išlo z našej strany ešte o výraznejší výkon zvlášť keď mohla nastúpiť aj Arendáčová a Kašperánová spustila kanonádu trojok ( 8 pokusov - 6 úspešných ), na doskoku zase dominovala Stollárová ( 15 doskokov) a naše trio Kašperánová ( 12 ), Kováčová a Petrušová (9) nazbierali spolu 30 ziskov  a družstvo spolu 48, čo bolo oproti 13 strátam veľmi výrazné. O našom víťazstve nebolo pochýb ani v jednej štvrtine, takže v  tomto dvojzápase sme sa mohli spolu s našimi priaznivcami potešiť nielen z predvedenej hry ale aj výsledkov .