ŹENY V SOBOTU VÝBORNE, V NEDEĽU UŽ CHÝBALA KONDÍCIA

YA B Košice - CBK Minibuseuropa Košice      59 : 77    (15:13,10:24,14:26,20:14)

CBK:  Arendáčová 23, Petrušová 13, Kašperánová a Kováčová po 12

Tréner CBK: Sobotňajší zápas  proti YA Blue Košice sme hrali proti súperovi s ktorým sme mali na domácej pôde veľké problémy a s ktorým sme  vtedy vyhrali iba o dva body.  Dievčatá z YA Blue sú výborne trénované a svoje prednosti  využívali počas celého zápasu zvlášť v obranných činnostiach, kedy  dôrazne tlačili na naše hráčky počas celého zápasu. Naše družstvo nastúpilo od začiatku s päťkou Kováčová, Petrušová, Kašperánová, Arendáčová a Krištofová s tým, že budeme mať síce na ihrisku nižšiu zostavu ako súper, čo sme ale  mienili eliminovať skúsenosťou.  Zo začiatku nám síce chýbal   obranný  doskok, ale v oddychovom čase sme si povedali, aby sa dievčatá  zamerali viac na odstavovanie protihráčok a to prinieslo svoje ovocie.  Prvú štvrtinu sme síce prehrali o dva body, ale v nasledujúcej sme už  aj my zatlačili veľmi výrazne v obrane a aj v útoku,  keď obrat v skóre doniesla Stollárová,  ktorá dala tri rýchle koše po sebe, takže štvrtinu sme  vyhrali o 14 bodov a v polčase sme viedli už o 12 bodov 25 : 37. Ani v druhom polčase  však súper nepoľavil a hral na doraz, využívajúc svoju výbornú kondíciu a neustále tlačil na naše dievčatá, po  celom ihrisku a tie si nemohli dovoliť stratiť koncentráciu ani v jednom momente. Tento spôsob hry súpera nám však odoberal veľké množstvo síl a aj keď sme po tretej štvrtine viedli jednoznačne  39 : 63, nemohli sme oddychovať ani v jednej fáze zápasu. Domáce  Blue družstvo tým, že našim odoberalo počas celého zápasu sily, tak či už vedome, alebo  nevedome pripravovalo pôdu pre svoje druhé   družstvo Yellow , s ktorým sme sa mali stretnúť v nedeľu.

YA Y Košice - CBK Minibuseuropa Košice      76 : 65     (17:16,19:12, 22:26,18:11 )

CBK: Kašperánová 16, Krištofová 14, Arendáčová 12

Tréner CBK: Naše basketbalistky  v nedeľu, nastúpili  po 21 hodinách proti ešte silnejšiemu a kvalitnejšiemu družstvu ako v sobotu  a to YA Yellow Košice, ktoré majú vo svojich radoch aj juniorske reprezentantky Slovenska.  Nič  nechceme ospravedlňovať, ale je potrebné pre objektivitu povedať a  niečo vysvetliť. Naše družstvo ako jediné v súťaži nemá dvojičku, to znamená, že kým my sme nastúpili   v druhý hrací deň  proti silnému a oddychnutému  súperovi  ktorý nehral deň predtým zápas, naše dievčatá mali  v nohách ťažký zápas s YA Blue  Košice. Obdobne sme predtým  dopadli aj v dvojzápase na západe Slovenska, kde v sobotu hrali proti nám Trnavčanky ako o dušu a v nedeľu  so Slovanom sme v druhom polčase výrazne fyzicky odpadli a zápas prehrali...

Naša základná zostava Kováčová, Petrušová, Kašperánová, Arendáčová a Krištofová   počas celej štvrtiny držala vyrovnaný stav, ale  potvrdil sa trend z rozcvičky keď hlavne pri zakončovaní spod koša bolo vidieť, že našim dievčatám viditeľne chýbajú sily. V celom zápase sme spod koša mali 52 pokusov  a premenili sme iba 18, z 8 pokusov za dva  sme dali jeden a z 18 pokusov za tri sme premenili tri , nepadlo nám teda  nič, takže súper bol na koni, lebo jemu streľba išla.  Pri celkovej  našej  priemernej   „ úspešnej „  streľbe 28 % sa takéto zápasy jednoducho nedajú vyhrať.     V tretej a štvrtej štvrtine sa obraz hry prakticky nezmenil aj keď sa nám podarilo tretiu štvrtinu vyhrať a znížiť stav na rozdiel štyroch bodov 58 : 54, bolo viditeľné, že naše dievčatá už nemajú dostatok síl na zvrat  proti tak dobre trénovanému a kvalitnému družstvu. Na viac pred poslednou štvrtinou musela z pracovných dôvodov odísť Petrušová, čo bola pre nás citeľná strata, takže domáce si už víťazstvo nenechali újsť. Súper bol v tomto zápase lepší a vyhral zaslúžene, ale naše hráčky musíme pochváliť, že statočne bojovali dokonca zápasu.