ŽENY na západe republiky DRUHÝ ZÁPAS NEZVLÁDLI

Trnava – CBK Košice      41 : 59    (12:11, 11:15, 6:13, 12:20 )

CBK:  Kašperanová 21, Sollárová 9, Szantoóva 9, Arendáčová 6

Tréner CBK L: Janošov: Na tento zápas sme nastúpili po dlhej, skoro šesť hodinovej ceste a tak sme si mysleli, že náš výkon je silno ovplyvnený únavou, čo bola čiastočne pravda, ale už sa začínalo ukazovať to, že

naše družstvo nehrá od zápasu s modrými anjelkami v dostatočnej pohode. Stretnutie proti snaživému súperovi sme začali v základnej  zostave bez dvoch  jej stabilných hráčok Petrušovej a Arendáčovej, takže sa postupne  na ihrisko dostali aj ďalšie hráčky, ktoré hrávaju menej – Sabovčíková , Moricová i Gazdová . Napriek tomu, že dievčatá robili niektoré chyby, ktoré  pramenili z ich menšej zápasovej praxe, dokázali vyhrať polčas pomerom 23 : 26.

Do druhého polčasu nastúpilo  družstvo v zostave  Petrušová , Arendáčová, Kašperánová, Szantoová  a Stollárová a  treba povedať, že sa  zlepšila naša obrana, čo sa odzrkadlilo v tom, že sme získali náskok, ktorý bol síce rozhodujúci pre vývoj stretnutia, ale nie výrazný. Signalizovalo  to, že naše hráčky majú katastrofálnu streleckú formu, ešte horšiu ako v zápase proti modrým anjelkám a to už je čo povedať. Z 31 pokusov spod koša sme dali 18, z 23  pokusov za dva, sme premenili 4 (…) a z 23 pokusov za tri, sme premenili 2 ( ! ). Keď v  zápase proti modrým anjelkám sme mali 37 % slabú streľbu , v tomto zápase v Trnave to už bolo len 31 % …Pri normálnej streleckej potencii sme mali vyhrať o 40 – 50 bodov, nakoniec sme boli  vďační aj za ten  18 bodový rozdiel. Ako sa ukázalo na druhý deň v Bratislave, malo to byť ešte horšie !

Slovan Bratislava – CBK Košice       72: 49    (11:15, 21:20, 24:7, 16:7 )

CBK: Kašperánová 23, Arendáčová 10, Stollárová 6, Szantoóvá 6

Tréner CBK L: Janošov: Zápas proti vedúcemu družstvu súťaže, bol priamym súbojom o prvé miesto a len potvrdil pokles našej výkonnosti, žiaľ naše basketbalistky v ňom zlyhali doslova neuveriteľným spôsobom. Ešte sekundu pred koncom polčasu  za stavu 29:35, sme viedli o šesť bodov, keď nám  z polovice ihriska dala  nebránená Tarkovičová trojku, takže upravila na 32 : 35. Boli  sme vo vedení, ale už sme  sa  neuveriteľne znova trápili so streľbou, kde naša úspešnosť  aj v tomto zápase  nepochopiteľne a prudko klesala.  Všetko vyvrcholilo v tretej časti hry, ktorú sme prehrali 24:7 a v štvrtej to už bola len naša labutia pieseň. V polčase sme si  síce povedali, že ideme na ihrisko bojovať a necháme tam všetko, aby sme boli v tomto zápase úspešní. Okrem  kapitánky Petrušovej však žiadna iná hráčka neukázala ani štipku tak potrebnej bojovnosti, čo domáce dievčatá s extraligovými skúsenosťami dokonale využili a dali nám lekciu.

Pre ilustráciu zo 44 pokusov spod koša sme premenili 14 ( ! ) , z 15 dvojkových pokusov 5 (…)  a z 15 trojkových pokusov ani jeden ( !!! ), takže naša úspešnosť streľby bola 26 %, čo bežne dosahujú dievčatá v mini basketbalových súťažiach … Druhý polčas sme prehrali 40 : 14  v zápase, ktorý bol priamym súbojom o prvé miesto v tabuľke prvej ligy.

V obidvoch zápasoch chýbala našim dievčatám iskra a bojovnosť, aká ich zdobila napríklad  v zápase proti žltým anjelkám a mentálne sme  boli teraz úplne dole, keďže v družstve nebola ani jedna hráčka, ktorá by dokázala družstvo ťahať. Keď sa k slabej streľbe pripojila aj slabá obrana na oblúku, kde sme v posledných troch zápasoch dostali vyše 40 trojok , muselo sa to odraziť na výsledku v zápase s kvalitným súperom.

Keď nebudeme systematicky rotovať v zápasoch väčší počet hráčok a neumožníme oporám si v každej štvrtine vydýchnuť dve, tri, štyri minúty, situácia sa nezlepší. Basketbalový odborník Stevan Tot to napísal v článku na basket.sk –  „ žiadny, ani najlepší  hráč by nemal hrať v zápase viac ako 30 minút, ináč jeho výkon nie je plnohodnotný ani v obrane, ani v útoku „ .