ŽENY MALI DOBRÝ VÍKEND

ŽENY  MALI  DOBRÝ  VÍKEND

Naše basketbalistky  odohrali cez víkend dva celkom slušné zápasy, pričom v sobotu sme potvrdili našu úlohu favorita. V nedeľu sa zdalo, že to nebude dobré a skúsený súper, ktorý deň predtým vyhral na Tydame, nás môže potrápiť. Obzvlášť, keď nám v tomto zápase chýbala naša opora, Kašperánová. Hráčky ale neuveriteľnou bojovnosťou dokázali prelomiť  mimoriadnu streleckú smolu, ktorá nás v druhej štvrtine zápasu doslova ničila a zápas sme zaslúžene vyhrali

CBK  Košice - MBK Stará Turá   83:42  (22:5, 24:9, 24:6, 13:22 )

Strelkyne: Lukáčiková 21, Bačová 9, Škvareková a Sunitrová po 8, Stollárová a Nigutová po 7, Tomajková a  Krištofová  po 6, Kašperánová 5, Šoltésová 4, Čatlošová 2

Naše dievčatá začali hrať celkom suverénne, zápas sa vyvíjal v náš prospech aj po striedaniach, kedy sa postupne dostali na ihrisko všetky prítomné hráčky. Mix skúsenejších žien s mladšími spoluhráčkami fungoval veľmi dobre. Súpera sme držali na dištanc dobrou obranou, ten dával svoje body dosť ťažko a keďže sa Lukáčikovej darila streľba, náš náskok celkom  utešene narastal. V jednom momente sme vyhrávali  52bodovým rozdielom a zdalo sa, že náš náskok môžeme ešte navýšiť. Do poslednej štvrtiny nastúpili na ihrisko výhradne naše mladé hráčky, prestalo sa nám dariť v obrane a súper dokázal túto časť hry získať pre seba. Aj keď to na celkový výsledok nemalo výrazný dopad, bola tourčitá výstraha.

CBK Košice – BK Dubček Bratislava 49:39 (18:11, 3:13, 15:4, 13:11)

Strelkyne: Lukáčiková 17, Krištofová 12, Tomajková 9, Šoltésová 4, Stollárová 3, Škvareková a Čatlošová po 2

Tento zápas bol pre nás dôležitý a náročný aj z toho dôvodu, že nemohla hrať Kašperánová a skúsený súper, ktorý v minulej sezóne ešte hral extraligu, nastúpil takmer v plnej zostave. Naše dokázali svoju líderku nahradiť, prvý polčas sme začali dobre až do stavu 18:9 pre nás bolo naše družstvo naozaj lepšie. Dve minúty pred koncom prvej štvrtiny nastal v zápase zlom, aký sa často nevidí. Súper zmenil obranu a nášmu družstvu sa úplne prestala dariť streľba z každého postu, čo pokračovaloaj v celej druhej štvrtine. Nech sme robili, čo sme robili, počas druhejštvrtiny sme dokázali dať iba tri bodíky (aj to jeden z TH...), súper dal 15, takže sme po polčase prehrávali 21:24. Našťastie, ani súper nevedel túto situáciu využiť naplno a taktiež strácal lopty bez toho, aby získal výraznejší náskok.

Druhý polčas sme začali oveľa agresívnejšie, všetky dievčatá dreli a aj keď sa nám naďalej ešte nedarilo podľa predstáv, verili sme, že smoludokážeme prelomiť. Dievčatá bojovali a prejavovali vôľu zlomiť tento zápas vo svoj prospech, takže sa nám predsa len v tretej štvrtine podarilo otočiť vývoj zápasu. Zlepšili sme celkovú činnosť v obrane, v doskokoch (Tomajková 18, Stollárová 10, Krištofová a Škvareková po 7) a začalo sa nám dariť aj v útoku. Skóre bolo spočiatku o bod pre hostí 25:26, kedy zabrali naše skúsené hráčky. Najprv Lukáčiková trojkouupravila o dva pre nás, no stále to bolo veľmi tesné a súper sa nevzdával ani v jednom momente. A bolo vidieť, že veľmi chce. Následne Krištofová dvakrát úspešne vnikla do koša, po nej dvakrát aj Lukáčiková a hoci hosťky premenili dva trestné hody, po štvrtine sme viedli o osem bodov.  Štyri minúty pre koncom sme natiahli náš náskok na 16 bodov na 49:33 a aj keď súperky dokázali dať do konca zápasu tri koše a my sme nepremenili dva TH, naše desať bodové víťazstvo bolo jasné.