ZÁPAS V SPIŠSKEJ NÁM NEVYŠIEL

 

Spišská Nová Ves – CBK Minibus europa Košice       45 : 41    (14:16, 12:7, 5:7, 14:11)

CBK: Kašperánová 17, Szantoová 12, Petrušová a Krištofová po 5

 

Tréner CBK:   Je doslova nepochopiteľné, ako družstvo dokáže v priebehu jedného týždňa stratiť formu. Pred týždňom naše družstvo po  výbornom výkone vyhralo na YA Blue Košice jednoznačne, ale na druhý deň prehralo s YA Yellow Košice po slabom výkone. Po týždni v dohrávanom stretnutí v Spišskej Novej  Vsi,  reálne v zápase druhého proti tretiemu,  plánovali naše hráčky nadviazať na dobrý výkon proti Blue, ale nakoniec to bolo ešte horšie ako proti Yellow …

   Je síce pravda, že nemohla nastúpiť Kováčová a  Arendáčová hráčky základnej zostavy, ale ani Lechmanová, či Gazdová a nakoniec ani Sýkorova  so Sabovčíkovou neboli úplne zdravotne fit. Ukázalo sa, že absencia hlavne Kováčovej a Arendáčovej boli veľmi citeľné a naše družstvo ich v tomto zápase nedokázalo nahradiť.

   Predpokladom úspechu v basketbalovom zápase je, že hráčky dokážu, okrem iných činností , dať koš z rôznych pozícii a minimálne dať o jeden bod viac  ako súper… Za všetko len jeden údaj a to o trojkovej streľbe, kedy naše z 22 pokusov nedokázali premeniť ani jeden a celkovú úspešnosť streľby sme mali úbohých 27 % … Nedá sa povedať, že by sme mali mimoriadne menej  streleckých pokusov ako v iných zápasoch   (keď  náš priemer je cca 75 pokusov a premieňame priemerne 28 ),  v tomto sme mali celkovo 70 pokusov, ale premenili sme iba  úbohých 19 ..!

   Naše basketbalistky v nedeľňajšej dohrávke totálne zlýhali v premieňaní šancí, ktoré si ako  tak vypracovali,  ale často  zakončovali príliš skoro, alebo z nepripravených pozícii, alebo v čase keď sme nemali nikoho pod košom a teda sme nemohli ani účinne doskakovať. Za celý prvý polčas sme dokázali dať iba 23 bodov, teda toľko koľko zvykneme dávať počas jednej štvrtiny. Najhoršie bolo to, že aj keď sme sa  pokúšali striedať všetky hráčky  v nádeji, že sa niektorá uchytí, stále to však na ihrisku  vyzeralo iba tak ako predtým, alebo ešte horšie. Ani jedna hráčka neuhrala svoj obvyklý štandard, takže dievčatá zo Spišskej zacítili  svoju šancu a využili ju naplno, keď že dokázali premeniť aj  niektoré svoje trojkové pokusy ( šesť v zápase ), aj pokusy z trestných hodov . Na víťazstvo v tomto   zápase im stačilo aj slabých 45 bodov, pretože my sme nedokázali dať viac ako úbohých  41 bodov.

   Týždeň po Veľkej noci nás čaká vedúce družstvo súťaže Slovan Bratislava, ktoré privítame na svoje palubovke .