...
44:61 a 38:99

ZAČIATOK SEZÓNY S ISTOTOU

BAM POPRAD – CBK Minibuseuropa Košice (2 : 15, 22:6, 11:15, 9:25)

Strelci : Kašperánová 28, Petrušová 11, Krištofová 7, Stollárová a Šimková po 4, Szantóová 3

a Bodnárová 1

Novú basketbalovú sezónu začínali naše basketbalistky v Poprade a kedže sa nová sezóna hrá systémom doma , vonku s tým istým súperom , Popradčanky boli u nás na odvete v nedeľu. V popradskom zápase sme začali tak, ako sa dalo predpokladať a po prvej štvrtine sme viedli jednoznačne 15:2 keď domáce družstvo malo problém so zakončením. V našom družstve došlo k totálnemu striedaniu, ale našej druhej vlne sa v tejto štvrtine nie veľmi darilo a tak bol výsledok v polčase 24 : 21 prekvapujúco v prospech domáceho družstva, ktoré chcelo využiť naše chvíľkové zaváhanie.

Do druhého polčasu nastúpila základná päťka v zložení Petrušová, Kašperánová, Stollárová, Krištofová a Szantóová, ktorá sa dokázala vysporiadať s tvrdou a dôraznou hrou domácich dievčat a aj so zmenou obrany získala po tretej štvrtine jednobodový náskok. Vo štvrtej štvrtine už naše družstvo fungovalo naplno a nedalo domácim hráčkam nádej na dobrý výsledok.

Ladislav Janošov

CBK Minibuseurópa Košice – BAM Poprad 99 :38 (25:6, 28:13, 23:13, 23:6)

Strelci : Kašperánová 17, Krištofová 15, Sýkorová 11, Petrušová, Moricová a Šimková po 10, Garlathyová 9,Kováčová 7, Sunitrová aVillanyová 4, Stollárová 2

Nedeľňajší domáci zápas proti BAM Poprad sme odštartovali v zostave Kováčová, Petrušová,Kašparanová,Krištofová, Sýkorová. Proti našej vekovo staršej päťke nastúpila mladá beháva zostava z Popradu. Pokyn bol jasný , chceme dať rovnaký priestor všetkým dievčatám z lavičky. 7 bodová šnúra Kováčovej rozbehla zápas tým správnym smerom. Veľa získaných lôpt a poctivá práca pri doskakovaní nám dávala možnosť zakladať rýchle protiútoky. Po 5 min. stretnutia sa tak dostali k slovu aj naše mladšie dievčatá. Netradične na podkoši s Teréziou Stollárovou (14 doskokov) mladá päťka udržala náskok a vybojovala si tak ro vnak&yac ute; časový priestor na palubovke po zbytok zápasu. Každá z hráčok hrala v zápase približne 20 minút. Vysoký náskok, už po prvej štvrtine, uvolnil atmosféru a dievčatá tak mohli do konca zápasu hrať svoju hru a baviť sa basketbalom.