Výhry žien v Žiline a Ružomberku

 

ŠŠK Žilina Budatín : CBK MINIBUSEUROPA Ťahanovce Košice      34:76    (10:32)

 

Body: Arendáčová 20b,Kašperánová 14b, Lechmanová 10b, Sýkorová 9b, Petrušová 5b, Szántóová 4b, Sabovčíková 4b, Stollárová 4b, Gazdová 4b, Moricová 2b,

 

Tréner CBK: Naše basketbalistky v tomto zápase potvrdili úlohu favorita. Napriek tomu, že domáce dievčatá svoju chvályhodnú bojovnosť dosť preháňali a nám sa nedarilo všetko ako by sme si predstavovali, dokázalo naše družstvo zvíťaziť jednoznačným rozdielom.

Pretože hrozilo, že by pri tesnejšom kontakte mohlo dôjsť k náhodnému zraneniu, naše hráčky volili radšej voľnejší priebeh a snažili sa vyhýbať tesnejšiemu kontaktu so súperom. Aj to stačilo na pohodlné víťazstvo o 42 bodov, pričom všetky naše hráčky hrali dostatočný počet minút.

 

 

MBK Ružomberok : CBK MINIBUSEUROPA Ťahanovce Košice    54:66     (26:34)

Body: Kašperánová 28b, Arendáčová 14b, Szántoóvá , Petrušová 7b, Stollárová 6b, Krištofová 4b

Tréner CBK: Tento zápas je potrebné rozobrať trocha viac do detailu. Ružomberok má veľmi šikovné, rýchle a dobre trénované družstvo, kde výrazne vynikajú dve juniorské reprezentantky Slovenska . Domáce od začiatku zápasu na nás vybehli veľmi sebavedomo a keďže sa  im  mimoriadne  darila trojková streľba výsledok bol dlho na vážkach. Tesný stav v zápase bol dlho aj preto, že naše dokázali zahodiť spod koša aj to, čo sa nedá ( z 35 pokusov spod koša sme premenili 16 …) a k tomu sa pričlenila aj katastrofálna streľba  TH  ( zo 14 sme dali iba tri …) , takže sme Ružomberok držali nad vodou vlastne my …

   V našom družstve je predsa len dostatočná  mentálna sila a dokáže sa vysporiadať aj s nepriaznivým stavom, pretože na začiatku 3. štvrtiny sme prehrávali už o 5 bodov . Dievčatá však  príkladne zabojovali , postavii smel na súpera zónovu obranu vysokých hráčok, výrazne sme zlepšili obranný doskok a to všetko na súpera platilo. Ružomberok nezložil zbrane a stále sa pokúšal so zápasom niečo urobiť, ale naše družstvo   až v závere  zápasu ukázalo to, čo malo predviesť hneď od začiatku – sebavedomie, skúsenosť i ukážky basketbalovej šikovnosti.