VÝHRA V POSLEDNOM ZÁPASE SEZÓNY

VÝHRA V POSLEDNOM ZÁPASE SEZÓNY

Naše basketbalistky  cez víkend  z pôvodne dvoch plánovaných zápasov odohrali iba jeden proti Seredi, pretože Trnava v nedeľu nepricestovala z dôvodu údajnej  nemoci väčšiny jej hráčok. Vzhľadom na to, že v tejto „covidovejsezóne“  sú tresty a pokuty za neúčasť v zápase prijateľné,  je  niekedy  ekonomicky výhodnejšie necestovať. Je to konštatovanie bez toho, aby sme mysleli na tento konkrétny prípad...

Takže v tejto rozháranej a zvláštnej sezóne nemali naše ženy šťastie, keďže neodohrali okrem tohto zápasu ani zápas proti Zvolenu, Spišskej Novej Vsi, dva zápasy proti TYDAMu Košice a jeden proti Dubček  Bratislava, ktoré zo súťaže odstúpili.

CBK  Košice –  BK Lokomotíva Sereď  78:52 (27:13, 14:14, 19:19, 16:7)
      Lukáčiková 18, Kašperánová a Škvareková 14,  Čatlošová 12, Sunitrová 7, Krištofová 4, Mrázová  3,  Stollárová a Nigutová po 2

Naše družstvo nastúpilo na zápas v základnej  zostave Lukáčiková, Stollárová, Krištofová, Kašperánová, Čatlošová a rozbiehali zápas s výborným nasadením. I súper mal záujem hrať basketbal,  obidve družstvá bavili svojou hrou divákov. Prvá štvrtina bola jasne naša a to sme v tejto časti nedali ani trojku. V našom družstve  postupne prichádzali  na ihrisko aj ostatné hráčky,  hra sa vyrovnala, ale tempo neustávalo ani v druhej štvrtine. Nám ale koše nepadali, rozdiel v skóre bol stále maximálne 14 bodov v náš prospech ešte  z prvej štvrtiny. Dievčatá zo Serede mali úspešnú trojkovú streľbu,ale vyrovnané skóre v druhej štvrtine bolo ich úspechom. Po polčase sme znova dovolili hosťkám držať s nami krok a to hlavne v tom, že nám zase dali štyri trojky ( a vždy iná hráčka ), pričom my sme z tejto pozície neskórovali ani raz.Vyrovnaný stav  aj v tejto štvrtine nebol prekvapením. V poslednej časti hry sme predsa len natiahli výsledok na vyšší rozdiel a to aj vďaka tomu, že súper nepremenil  štyri trestné hody a už nedal ani jednú trojku, čím náš náskok narástol na konci zápasu na rozdiel 26 bodov.