VÝBORNE ŽENY

VÝBORNE ŽENY

Cez tento víkend mali naše ženy  pred sebou ďalšie dva  dôležite zápasy a súpermi im boli družstvá Prešova a YoungAngels. Naše ženy dokázali zvládnuť obidva zápasy a hlavne v druhom zápase to bolo výborné a bolo sa načo pozerať..

CBK Minibuseuropa Košice – Eilat Prešov  75: 37 (25:11, 23:12, 13:7, 14:7)

Strelci : Kašperánová , Lukáčiková, Krištofová po 13, Stollárová a Sunitrová po 7,  Kováčová 6, Villanyová  5, Simeonová a Mantičová  po 4 a Sýkorová 3.

Prešovčanky majú problém s tým,  že v tomto období majú slabú lavičku, následne aj slabú možnosť širšej rotácie, takže podstatnú časť zápasov odohrá málo hráčok. To sa  prejavuje na  výsledkoch tohto dobrého družstva,  ktoré stráca zápasy  v koncovkách štvrtín. Naše dievčatá v základnej zostave Kováčová, Lukáčiková, Kašperánová, Kryštofováa Stollárová, začali pomerne dobre v útoku, ale vlažne v obrane, kde nám hostky dosť  lôpt doskakovali, niekedy aj bez toho, aby skákali a  ich najvyššej hráčke Černickej stačilo len natiahnuť ruky, aby nám s takýchto doskokov dala 12 bodov. Pre objektivitu je potrebné povedať, že Krištofová ( a to už je pravidlo )veľmi dobre bránila Flešárovú, top strelkyňu Prešova a darilo sa nám aj jej zdvojenie, takže sa nevedela presadiť , keď v celom zápase dala iba 6 bodov. Napriek tomu, že ten zápas bol taký nemastný , neslaný ( akoby dievčatá už mysleli na nasledujúceho súpera...) vyhrali sme prvé dve štvrtiny a polčas úplne jasne 48:23. Postupne sa na ihrisko dostali všetky prítomné hráčky Simeonová, Sýkorová, Sunitrová, Villányiová i Mantičová , každá skórovala a tieto  dievčatá doviedli zápas v pohode do víťazného konca.

CBK Minibuseuropa Košice – YA U19 Košice 69: 66 (14:20, 15:8, 25:22, 15:16)

Strelci: Kašperánová 23, Simeonová 10, Arendáčová 9, Stollárová 8, Lukáčiková a Sýkorová po 6, Kováčová 5, Krištofová 2

Zápas prvého s druhým mal všetko, čo taký zápas má mať a uspokojil  určite všetkých svojou kvalitou, nasadením, bojovnosťou  a v neposlednom rade i  emóciami hráčok, trénerov i divákov. Po jeho skončení sme mali oprávnenú radosť my, pretože naše ženy odohrali jeden výborný zápas proti naozaj dobrému, kvalitne trénovanému a dobre vyskladanému družstvu a naše víťazstvo bolo úplne, to treba zopakovať, ale naozaj úplne zaslúžené...                                                                                      Zápas ukázal , že naše družstvo sa na ťažké zápasy vie vnútorne  dobre  pripraviť,  družstvo  má ducha, dostatok skúsenosti ,  ale aj basketbalovej kvality a hlavne dievčatá chápu, že v kolektívnom športe ,  vyhráva kolektív... Najlepšie to ukazuje samotný priebeh zápasu,o ktorom sme vedeli, že bude nutné hrať s užšou rotáciou aktorý sme začali s päťkou Kováčová, Kašperánová, Stollárová, Krištofová a Simeonová. Veľmi skoro sme prehrávali 0:5, 2:7, pretože sme sa v útoku nevedeli zo začiatku presadiť, streľba zvonku nešla a nedarilo sa nám ani v útočnom doskoku, kde hosťujúce hráčky výborne odstavovali. Postupne sme ale naberali  istotu aj v obrane,  aj v útoku a hra sa pomaly   vyrovnávala. Súper veľmi často striedal v snahe využiť svoju bezo sporu lepšiu trénovanosť, ale naše ženy odolávali.  Striedali sme a  postupne na ihrisko  poslali Sýkorovú, Lukáčikovú a Arendáčovú.  Naša Krištofová  mala   veľmi skoro už v prvej štvrtine tri fauly , štvrtinu sme prehrali o 6 bodov, ale v druhej časti sme dokázali manko zmazať, súperovi sme dovolili dať iba 8 bodov a polčas sme dokázali otočiť o bod v náš prospech.  Naše ženy sa  po zmene strán ešte viac zomkli a   výsledkom bolo, že sme išli do vedenia o desať bodov 38:28, keď Kašperánová dala v tejto časti desať bodov po sebe z toho dve trojky, presadila sa aj Simeonová a Stollárová, ktorá perfektne vnikla do koša. Zaujímavé bolo, že v tretej  časti zápasu sme ako družstvo mali už po dvoch minútach štyri fauly po ktorých súperky hádzali trestne hody, čo aj náležite využívali. V tejto časti hry súper hádzal 17 trestných hodov, z ktorých premenil  12 a to ich držalo stále v hre, ale aj napriek tomu sme dokázali túto časť vyhrať o tri body a celkove sme stále viedli  54:50. O všetkom teda rozhodovala posledná štvrtina, ktorú  začal súper mohutným tlakom a siedmimi bodmi otočil na 54:57 vo svoj prospech. Tu sa ukázala nezlomnosť nášho družstva a jeho kolektívny duch, kde každá  hráčka má svoje úlohy a tie sa snaží plniť. Keď pre päť chýb musela ísť dole naša  obranná opora Krištofová a nahradila ju ďalšia hráčka družstvo pracovalo zodpovedne.  Zaujímavý je aj  chronologicky priebeh posledných päť minút zápasu. Arendáčová premieňa  1 trestný 55:57 a pri následnom útoku ďalšie dva , vyrovnáva na 57:57, Kováčová získava loptu na súperovej polovici a dáva dva body 59:57, následne hostky nepremieňajú dva trestné hody,  Arendáčová dáva dva body  61:57, znova získavame loptu a po faule Lukáčiková dáva dva trestné, vedieme 63:57, ale ešte je vyše minúta a pol do konca. Súper dáva dva body z hry 63:59, Arendáčová kontruje 2 body z hry 65:59. Hostky dávajú dva body z hry (nefaulujeme...) 65:61,  Kašperánová premieňa dva trestné za faul na našej polovici a následne ešte jeden , vedieme 68:61, hostky premieňajú dva trestné , Kašperánová jeden, hostky následne  tiež  jeden a dávajú kôš z hry a je koniec  69:66 pre CBK Minibuseuropa .

Ladislav Janošov

Miroslav Dirga (tréner CBK): „Vyše 50 rokov mám basketbalovú loptu každý deň na očiach. Zažil som fantastické hráčky a vynikajúcich trénerov, ktorí odchádzajú do zahraničia, kde dosahujú skvelé výsledky. Aj počas tohto víkendu som sa presvedčil o tom, čo dokáže obrovské srdiečko, zápal pre hru, nekonečné bojovné odhodlanie a neutíchajúca túžba po víťazstve. Práve tieto atribúty niekedy dokážu nahradiť tréningový proces. Ženský tím CBK sa už dlhšie obdobie pohybuje na popredných priečkach I. ligy napriek tomu, že študentky, mamičky a pracujúce ženy sa stretnú na tréningu 3-4-krát za mesiac. Hoci popri svojich povinnostiach netrénujú toľko, ako by možno táto úroveň a postavenie v tabuľke vyžadovali, dokážu tento výpadok nahradiť bojovnosťou a skvelými vôľovými vlastnosťami. Dievčatá, ďakujem vám za skvelé víťazstvo. Boli ste úžasné, fantastické a hlavne neporaziteľné. Ďakujem vám za obrovské srdce pre víťazstvo, v ktorom by sa aj otočil kamión plne naložený basketbalovými loptami. Ešte raz vďaka.“