VO ZVOLENE ISTO, V BYSTRICI PREHRA O BOD

Naše ženy cestovali na dvojzápas vo Zvolene a Banskej Bystrici bez Kováčovej, Sýkorovej a aj Bodnárovej s tým, že sa pokúsia zvíťaziť v oboch stretnutiach, ale plány nám celkom nevyšli, pod čo sa okrem iného dosť podpísala naša slabá streľba zdiaľky.

BK ZŠ Zvolen BB – CBK Minibuseuropa Košice  51:72 (10:24, 15:13, 15:17, 11:18)

Strelci : Kašperánová 26, Arendáčová 20, Lukáčiková 11, Stollárová 6, Krištofová 5, Sunitrová

a Villányiová po 2

Naše družstvo pricestovalo do Zvolena, ktorý bol  v tabuľke iba dve priečky  pod nami v úlohe mierneho favorita a to aj napriek tomu, že nám chýbali tri spomínané hráčky. Dá sa povedať, že v tomto zápase sme úlohu potvrdili a až na jedno zaváhanie sme zápas mali vcelku pod kontrolou.

Domáce hráčky majú vo svojich radoch niekoľko šikovných hráčok, ale naša základná zostava Lukáčiková, Kašperánová, Stollárová, Krištofová a Arendáčová dobre striedala  obranu a urobila niekoľko rýchlych protiútokov, ktoré  sa končili ľahkými košmi čoho výsledkom bolo  naše vedenie o 14 bodov po prvej štvrtine. Druhú štvrtinu dokázali vyhrať domáce o dva body, ale to nič nemenilo na tom, že sme zápas kontrolovali, ale už tu bolo vidno že sa nám nedarila streľba zdiaľky. V tomto zápase sme z desiatich pokusov za tri body premenili len dva... V tretej štvrtine sme manko  z druhej časti pohodlne zrovnali, takže stav bol stále 14 bodov v náš prospech, čo síce nebolo veľa, ale stačilo. Na začiatku poslednej štvrtiny sme dali súperovi štyrikrát úplne zbytočne a zadarmo loptu do rúk a ten znížil na rozdiel 8 bodov  zacítil šancu, ale naše dievčatá drámu nepripustili a rozhodujúcim náporom pečatili výsledok.

ŠK UMB Banská Bystrica – CBK Minibuseuropa Košice 75:74 (17:20, 20:13, 19:23, 19:18)

Strelci : Arendáčová 25, Kašperánová 23, Lukáčiková 16, Stollárová 6, Krištofová a Simeonová  2

Čakali sme oveľa ťažší zápas ako v sobotu, čo sa naplno potvrdilo, žiaľ so zlým koncom pre nás, keď v koncovke sa šťastie priklonilo úplne na stranu domácich dievčat. Zápas s tou istou základnou zostavou ako v sobotu sme začali celkom dobre, keď sme ju vyhrali o 3 body, no druhú sme prehrali o sedem a nehrali sme v tom čase dobre. Po prestávke  sme zmenili obranu v snahe prekvapiť súpera, ale začali sme tak zle, že domáce veľmi rýchlo získali náskok 15 bodov a zdalo sa, že je po zápase. Po našom oddychovom čase naše boli ako vymenené a začali bojovať tak, že do konca štvrtiny dokázali zmazať manko a vyrovnať stav na 56 : 56.  Okrem toho, že nám absolútne nešla streľba zdiaľky, kde sme z 13 pokusov premenili iba jeden, čo bol tiež vážny faktor našej prehry,

keďže súper nám dal 10 troják.  Žiaľ v niektorých momentoch sme hrali proti siedmym súperom čo tiež ovlyvnilo priebeh (rozhodcovia nemali rovnaký meter a napodiv vždy v náš neprospech... ), no  ukazuje sa, že v niektorých zápasoch nedokážeme ubrániť tie hráčky súpera, ktoré rozhodujú...

Takže pre vysvetlenie niekoľko faktov: proti Prešovu nám dala Flešárová 28 bodov, v Starej Turej

nám dala Martišková 31 bodov, proti Žiline nám dala Michulková 21 bodov a teraz proti Banskej Bystrici Števulová 29 bodov

Líderkou domáceho družstva je jednoznačne Števulová (č.13), ešte nedávno extraligová hráčka, ktorá v  prvej štvrtine dala iba jeden trojkový koš, ale dokedy ho dala, napriek tomu, že sme to zdôrazňovali, nechali sme ju bez dostatočnej obrany vystreliť šesť krát. Jej voľná jazda pokračovala prakticky počas celého zápasu, takže nám nadelila 29 bodov.  Aj posledný a  aj víťazný  trojkový koš padol z jej ruky 18 sekúnd pred koncom v čase keď sme vyhrávali o dva body ...Tejto jej strele sme nedokázali zabrániť a nepoužili sme ani  nejaký taktický faul, takže to znamenalo našu síce najtesnejšiu, ale predsa jednobodovú prehru.