VÍŤAZSTVO ŽIEN SA POČÍTA - TABUĽKA TO POTVRDZUJE...

VÍŤAZSTVO  ŽIEN  SA POČÍTA - TABUĽKA TO POTVRDZUJE...

Spoločná súťaž žien, mladých žien a junioriek  cez víkend pokračovala našim jediným zápasom na západe Slovenska keď sme za súperom do Starej Turej urobili tam a naspäť  vyše 700 kilometrov a to počas jedného dňa. Nečudo, že po štyroch hodinách v aute sa naše družstvo rozbiehalo dosť ťažko a domáce dokázali držať vyrovnané  skóre v tomto zápase dosť dlho.

MBK Stará Turá – CBK Košice   49:57  (11:10, 8:12, 18:12, 12:22)

Strelci: Kašperánová 18, Tomajková 13, Lukáčiková 11, Bačová 9, Stollárová 4, Sunitrová 3, Čatlošová a Škvareková po 2, Krištofová 1

Zápas tak kvôli  našej dlhej ceste nebol vôbec jednoduchý a začali sme ho so základnou päťkou Lukáčiková, Kašperánová, Krištofová,  Arendáčová a Čatlošová, nosnaživý súper sa v prvej štvrtine držal. My sme naopak kopili chybu na chybu, strácali sme ľahké lopty, nedarila sa nám streľba, ale najhoršie bolo ako zle sme hrali pod vlastným košom, kde nám domáce brali lopty kedy chceli a ako chceli. Nepomáhali ani striedania na postoch vysokých hráčok, ani na poste rozohrávačiek, či krídiel. Bolo to nepríjemné z toho dôvodu, že ako  vyššie družstvo  sme logicky  mali zbierať jednu loptu za druhou, ale namiesto toho, aby sme hrali v  „ horných poschodiach „ išli sme s loptou dole, kde nám ju rýchle  a dôrazné domáce hráčky brali aj dvakrát, či trikrát počas jedného útoku... Nedokázali sme v týchto priestoroch hrať dostatočne tvrdo, teda tak ako si to vyžadovala situácia. Naozaj 8 obranných doskokov družstva v celom zápase je veľmi nízke číslo, pričom sme pod súperovým košom naopak doskočili 29 lôpt! Výsledkom bolo, že stav  štvrtín bol nestabilný a padalo dosť málo košov aj preto, že naša streľba nebola na obvyklej úrovni a domáce predsa niečo dali. Pred poslednou štvrtinou sme prehrávali 37:34 a tak  počas prestávky sme družstvu prizvukovali, že je nutné hrať jednoducho cez dvojičky krídlo - vysoká, alebo rozohrávačka -  vysoká a to bolo  naozaj účinné ( Tomajková 13 bodov ). Zlom v zápase priniesla trojka Sunitrovej, po ktorej sme išli do dvojbodového vedenia a istota Kašperánovej, ktorá okrem úspešného zakončenia pod súperovým košom dokázala premieňať aj následné trestné hody. Náš náskok sme navýšili  na rozhodujúci rozdiel deviatich bodov dve minúty pred koncom a domáce dokázali v závere znížiť už iba jedným košom. Po tomto kole sa pozerá celkom dobre na  priebežnú tabuľku prvej ligy žien, aj keď veľmi neúplnú, ktorá však dosť napovedá.