Víťazstvá ukončili v rovnakej minúte

Víťazstvá ukončili v rovnakej minúte

 

Staršie mini (2008 a mladšie) bez väčších problémov zvládli dvojzápas na palubovke Tydamu Košice. Napriek tomu, že sme nastúpili len s dvoma osmičkami (Hudačková, Očenášová), pričom z rôznych príčin chýbalo šesť hráčok (Emmka Daňková, Barborka Bednárová, Sofi Korytková, Oli Medvecká, Laura Mazáková, Sofi Túrocziová), v oboch dueloch sme jasne kraľovali. V kádri síce bolo iba 11 dievčat vrátane malej Stelky, no rolu favorita zvládli na jednotku. V zápasoch si vyskúšali rôzne signály, zakladanie rýchlych protiútokov a po pekných kombinačných akciách skóre utešene narastalo. Tamarka Juhászová bola pod oboma košmi na neudržanie a strelecky explodovala. Zaujímavosťou dvojzápasu bolo, že v oboch prípadoch nastal 50-bodový rozdiel v skóre, po ktorom sa prestalo rátať, v tretej minúte tretej štvrtiny. Radosť rodičom tentoraz urobili Tamarka Juhászová a Saška Ruščáková, ktoré pokorili päťdesiatbodovú hranicu v skóre. Druhá menovaná dokonca štýlovo - trojkou.

 

TYDAM KOŠICE – CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE 7:58 (3:48)

BODY CBK: Eli Petrová 14, Tami Juhászová 12, Mimi Hudáčková 8, Viki Očenášová 6, Viki Pulíková Hrehová 6, Veve Želinská 4, Alex Czákoová 4, Tamarka Mantičová 2, Saška Ruščáková 2. TH: 4/1 – 0, ŠTVRTINY: 2:26, 1:22, 4:10.

 

TYDAM KOŠICE – CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE 14:65 (14:58)

BODY CBK: Tami Juhászová 16, Mima Hudáčková 15/1, Saška Ruščáková 10/1, Alex Czákoová 8, Tamarka Mantičová 7/1, Viki Pulíková Hrehová 6/2, Eli Petrová 3/1. TH: 4/4 – 18/6. ŠTVRTINY: 8:25, 6:33, 0:7.

MIROSLAVA SÝKOROVÁ (trénerka CBK): „Aj napriek tomu, že nám chýbalo niekoľko “osmičkových” opôr, verila som babám, že tento dvojzápas zvládnu. V oboch úbojoch pod košom dominovala Tamarka Juhászová, ktorá sa nám útočne síce posunula, no obrana v jej prípade veľmi škrípe. Herne sa nám začína krôčik po krôčiku posúvať aj Alex Czakóová ktorá ma dnes viackrát milo prekvapila. Celkovo musím všetky dievčatá pochváliť za kolektívnu hru. Niekoľko košov takmer bez driblingu ma veľmi potešilo. Agresivita v obrane nám ale chýbala a hlavne po prekonaní 50-bodového rozdielu sme inkasovali ľahké koše. Treba si uvedomiť, že útok vychádza z obrany. K obrane treba pristupovať zodpovedne nielen v zápase, ale aj na tréningoch!“