Víkendové výhry žien v Prešove a Bardejove

Na Prešov sme sa pripravovali celý týždeň.  Vedeli sme,že to bude veľmi ťažké derby ,pretože 98% Prešovčaniek sú Košičanky, ktoré poznajú naše hráčky.

Zápas sme začali veľmi dobre a 1.štvrtinu sme vyhrali 14:22. V druhej štvrtine sme menšou koncentráciou dovolili súperovi sa dotiahnuť a dokonca vyhrať 1.polčas 34:33. V 3.štvrtine sme zlepšenou obranou získali viacero lôpt a premenili ich na body. V poslednej štvrtine to bolo o tom, kto spraví menej chýb, ten vyhrá.Žiaľ my sme spravili veľa chýb v prihrávkach,streľbe, ale hlavne v hernej disciplíne. Prispôsobili sme sa súperovi,čo nás skoro stálo víťazstvo. Naša kľúčová hráčka Veronika sa vyfaulovala a zápas bol až do poslednej sekundy dramatický. Ešte 8 sekúnd pred záverečným hvizdom sme prehrávali 64:63. Za tohto stavu sme vzali oddychový čas, kde sme sa dohodli čo budeme hrať. Som rád že dievčatá splnili na 1* na čom sme sa dohodli a výsledkom bol kôš, ktorý Lucka po peknej clone a prihrávke dala.

Musím uznať, že súper sa na nás veľmi dobre pripravil - je to veľmi silné družstvo.

BK EILA PU Prešov – CBK Minibuseuropa Košice   64:65
CBK: Kašperánová  29 b., Arendáčová  15 b., Petrušová  10 b., Stollárová  6 b., Szántóová  5 b..

Nedeľňajší zápas v Bardejove sme začali vo vlažnom tempe,čo bolo vidieť po 1.štvrtine, ktorá skončila 16:16. Do druhej štvrtiny sme šli bojovnejšie naladené a výsledok polčasu bol 22:36.

V druhom polčase sme si výbornou obranou a útokom spravili dostatočný 30 bodový náskok a preto poslednú štvrtinu hrali dievčatá, ktoré nedostali až toľko možnosti v Prešove.

BKM Bardejov – CBK Minibuseuropa Košice   50:75
CBK: Kašperánová  22 b., Arendáčová  12 b., Lechmanová  11 b., Evelyová  8 b., Petrušová  7 b., Szántóová  4 b., Sabovčíková  4 b., Móricova  2 b., Stollárová  2 b., Šimková  2 b., Gazdová  1 b..