V PRVOM ZÁPASE VÍŤAZSTVO, V DRUHOM STÁLO ŠŤASTIE PRI DOMÁCICH

V PRVOM ZÁPASE VÍŤAZSTVO, V DRUHOM  STÁLO ŠŤASTIE PRI DOMÁCICH

Naše ženy odohrali cez tento víkend dva zápasy  na západe Slovenska a to v  ambicióznej Trnave a u jedného z favoritov v Starej Turej, ale cestovali bez našich skúsených opôr Kováčovej a Sýkorovej. Zápas v Trnave sme mali jasne v rukách od začiatku a ani na chvíľu nebolo pochýb o našom víťazstve. V Starej Turej sa hral zápas ako hrom, ktorý v určitých momentoch mal parametre najvyššej súťaže ( aj podľa vyjadrenia niektorých skúsených domácich odborníkov ), o čo sa pričinili  rovnakým dielom obidve družstvá.

MBK Trnava - CBK Minibuseuropa Košice 51 :78 (11:24, 17:23, 14:18, 17:13)

Strelci :  Kašperánová a Arendáčová po 20, Lukáčiková 12,  Bodnárová 4, Stollárová a Krištofová po3, Villanyiová 2

Naše družstvo v základnej zostave Lukáčiková, Kašperánová, Stollárová, Arendáčová a Krištofová od začiatku zápasu malo vývoj jasne v rukách a prakticky nedali domácim dievčatám žiadnu nádej  na dobrý výsledok. Počas prvého polčasu sme rotovali len Simeonovú a Sunitrovú a od polovičky tretej tretiny sme do zápasu  mohli zapojiť aj ďalšie hráčky  Bodnárovú, Villányiovú i mladú Mantičovú a to tak, že naše mladé hráčky znova odohrali poriadnu porciu minút.

MBK Stará Turá – CBK Minibuseuropa Košice  87 : 80 (25:30, 21:14, 20:21,21:15 )

Strelci : Kašperánová 28,  Arendáčová 16, Krištofová 12, Lukáčiková  a Stollárová po 9, Simeonová 6,

V družstve domácich nastúpila aj bývala reprezentantka Krč-Turbová, terajšia hráčka extraligových Piešťan  a dá sa povedať, že ona bola rozhodujúcim jazýčkom na váhach v tomto zápase,  pretože svojou skúsenosťou dokázala počas celého zápasu, ale hlavne v koncovke, doviesť domáce k víťazstvu. Nastúpili sme s tou istou základnou zostavou ako deň predtým a hrali sme výborne. Našim dievčatám nie je čo vyčítať, pretože bojovali od začiatku do konca zápasu a len určitá menšia skúsenosť niektorých našich hráčok zapríčinila to, že sme tento zápas nevyhrali. Obidve družstvá sa striedali  počas celého zápasu vo vedení, ale ani jedno si nedokázalo vypracovať výraznejší náskok okrem posledných päť minút, kedy sa domáce trhli. Veľký problém sme mali s tým, ako udržať Krč -Turbovú ( 28 bodov ), ktorá vynikala pod obidvoma košmi v doskoku a keď získala loptu pod naším košom, vždy to znamenalo koš z jej dorážok. Pozičnevytvárala priestor v našej šestke tak, že Martišková (31bodov ) mohla pohodlne bez našej dostatočnej obrany vnikať k nášmu košu a skórovať.  Jednoducho nemali sme k dispozícii žiadnu hráčku, ktorá by mala dostatočné výškové a váhové parametre porovnateľné s touto výbornou hráčkou. Napriek tomu všetkému sme bojovali o víťazstvo do konca zápasu a dokázali sme sa niekoľko krát presadiť aj pod košom súpera i keď našou hlavnou zbraňou bola streľba zo strednej, či väčšej vzdialenosti, kde ako vždy hviezdila Kašperánová. Rozhodujúce pre celý vývoj bolo posledných  päť minút kedy za stavu 77 : 71 pre nás sa prejavila naša neskúsenosť, keď sa nenašiel nikto, kto by vtedy trocha pribrzdil. Nedokázali sme takticky spomaliť hru, držať loptu a hrať doslova na časový limit, či vypracovať si následne jasné strelecké pozície. Naše veľmi chceli, ale trikrát sme dali súperkám loptu úplne zadarmo do rúk,  čo ten dokonale využil  a 13 bodovou šnúrou otočil vývoj. Na pôde tohto ťažkého súpera sme dokázali dať 80 bodov, ale na víťazstvo v tomto zápase to žiaľ nestačilo.