ÚVOD SÚŤAŽE NÁM NEVYŠIEL, DRUHÝ ZÁPAS BOL LEPŠÍ

ÚVOD SÚŤAŽE NÁM NEVYŠIEL, DRUHÝ ZÁPAS BOL LEPŠÍ

 

    Naše ženy odohrali cez tento víkend dva zápasy  a to hneď na pôde YA 19 Košice a v Prešove, ale nebol to pre nás dobrý vstup do súťaže. V prvom zápase sme síce ako tak dobre bránili, ale v útoku to bolo niekedy veľmi neučesané, strieľali sme veľmi  často a hlavne skoro, po štyroch piatich sekundách a bez pripravených pozícii, tak že výsledkom teda bola  naša 25 percentná celková úspešnosť streľby, čo proti súperovi akým sú U19 YA nemohlo stačiť.

  

YA U19 Košice  - CBK Minibuseuropa Košice  58 : 45  ( 14:7, 16:20, 18:4, 10:14)

 

Strelci :  Kašperánová 18, Krištofová 7, Simeonová 6, Lukáčiková 5, Kováčová 3, Sýkorová a Bodnárová 2, Stollárová a Trusová po 1

  Bol to taký zvláštny a nepekný zápas, kde obidve družstvá neukazovali skutočnú kvalitu, ale skôr

to bolo o lepšej fyzickej kondícii domáceho družstva a keď že ani my sme veľa basketbalovej kvality neukázali, zápas sa asi prítomným veľmi nepáčil.

  Treba povedať, že naše ženy nastúpili na prvý zápas sezóny po skoro polročnej prestávke bez súťažného, či prípravného zápasu a to bolo cítiť hlavne pri slabej streľbe celého družstva, čo dokazuje aj to, že iba jedna naša hráčka mala dvojciferný strelecký zápis. Ani súper nebol na tom oveľa lepšie takže dokázal dať v  prvom polčase 30 bodov a v druhom 28 ( nám sa podarilo skórovať 27 krát, v druhom dokonca iba 18 krát…). V hre obidvoch družstiev to bolo skôr o náhode ako o kumšte a nakoniec o výsledku rozhodla naša veľmi slabá tretia štvrtina a slabé trestné hody...Domáce družstvo malo fyzicky zdatnejšie hráčky, tak že naša celková 25 percentná streľba a zo 17 trestných hodov iba sedem premenených  a 24 obranných a 14 útočných doskokov i veľmi slabá tretia štvrtina nemohli stačiť na úspech...

 

EILAT Prešov – CBK Minibuseuropa Košice  55 : 84 ( 12:22, 17:26, 8:23, 18:13) 

Strelci : Stollárová 15, Simeonová 14, Sýkorová 13, Kašperánová 12, Sunitrová 10, Bodnárová 8,

             Lukáčiková 7, Kováčová 3, Mantičová 2

   

  Zápasy medzi týmito dvoma súpermi sú často vyrovnané, ale tento bol trocha iný z tohto pohľadu, že z družstva domácich odišla jedna z najlepších hráčok minulého ročníka, druhá najlepšia strelkyňa  ligy Mončeková, ale pribudla im Flešárová, ktorá je celkom dobre nahradila, dokedy vládala.  V tomto zápase a tak ako v minulých spoločných stretnutiach to bolo zase o tom, či sa nám podarí ubrániť  trojkovú streľbu domáceho družstva, pretože pod košom sme mali vyššiu kvalitu my.  To  sa nám celkom darilo až na jednu epizódu, kedy nám Flešárová dala tri trojky po sebe. To však už bolo v čase, kedy o zápase bolo rozhodnuté, pretože náš výkon bol odlišný od toho  nemastného, neslaného zo soboty.  Naše ženy mali celkovú 51 percentnú úspešnú streľbu, päť z nich dalo viac ako desať bodov a kraľovali  sme v doskoku pod svojím i súperovým košom. Aj keď to nebol z našej strany bezchybný výkon, dievčatá hrali oveľa kolektívnejšie a žili spolu počas celého zápasu. Tri minúty pred  koncom tretej štvrtiny  sme nastúpili  s  mladými hráčkami v zostave Sunitrová, Lukáčiková, Villániyová, Bodnárová a Mantičová ( nar.2004), ktorá podobne ako deň predtým jej spoluhráčka Trusová, absolvovala svoj krst v tejto súťaži.

 

 

   

Ladislav Janošov