U VÍŤAZA SME PREHRALI, DRUHÉHO SME ZDOLALI

U VÍŤAZA SME PREHRALI, DRUHÉHO SME  ZDOLALI 

 

  Tento víkend odohrali naše ženy posledné dva zápasy nadstavbovej časti prvej ligy, kedy nastúpili na palubovke vedúceho družstva a adepta na postup Dubček Bratislava, na druhý deň zase na palubovke družstva  Stará Turá, ktoré bolo dovtedy na druhej priečke súťaže. Situácia pred  posledným dvoj kolom sa vyvinula tak, že za určitých okolností mohli bojovať o prvé miesto a teda možnosť hrať v baráži štyri družstvá ( teda aj naše ), ale teória je jedná vec a skutočnosť iná, čo sa úplne potvrdilo, lebo sobota všetko spresnila.

 

Dubček Bratislava - CBK Minibuseuropa  Košice 88 : 61(19:11, 16:18,  22:19, 31:13)

Strelci : Kašperánová 26, Arendáčová 9, Krištofová 8 Petrušová, Stollárová a Sunitrová po 6

 

  Naše ženy  hrali bez Kováčovej i Sýkorovej a v sobotu  sme nastúpili na zápas priamo z autobusu, po vyše šesť hodinovej ceste, čo sa muselo prejaviť takže sme nezačali dobre.  Základná päťka  Petrušová, Kašperánová,  Stollárová , Arendáčová a Krištofová  sa snažila, ale po prvej štvrtine bolo 19:11, lebo nám nepadalo skoro nič. Nedarila sa nám veľmi hra ani v obrane a ani v útoku  kde sme sa snažili dosť rýchlo zakončiť, bez dobre pripravenej akcie a popravde to nebol ani z jednej strany pekný basketbal.  Druhá a tretia štvrtina už boli oveľa vyrovnanejšie a náš výkon už bol lepší, ale v poslednej štvrtine  sme už odpadli  definitívne. Domácim naplno zabrala Riecka, ktorá nám dala tri trojky po sebe, v čase keď sme dotiahli na rozdiel štyroch bodov, čo rozhodlo, pretože my sme už nemali dostatok síl otočiť výsledok a tým domáce potvrdili víťazstvo v súťaži.

 

MBK Stará Turá -  CBK Minibuseuropa Košice 57 : 76(12:16, 14:22, 18:21, 13: 17)

Strelci : Kašperánová 30, Arendáčová 19, Stollárová 11, Petrušová 10, Krištofová, Sunitrová 

a S.Bodnárová po 2

 

  V nedeľu  hrali  naše ženy v Starej Turej, ktorá je farmou extraligových Piešťan a tak proti nám nastúpilo všetkých päť hráčok, ktoré sú v extraligovom kádri, ale naše dievčatá hrali to, čo predvádzali vo väčšine zápasov v tejto sezóne a domácemu družstvu ani raz nedali nádej na víťazstvo. Samozrejme, že tento zápas bol iný v tom, že naše nastúpili oddýchnuté a tak trocha aj správne nazlostené na situáciu zo sobotňajšieho zápasu a ukázali prečo patria k špičke tejto súťaže. Už po prvom polčase  sme viedli o 12 bodov 26 : 38, ale tri minúty pred koncom chytila silný výron Krištofová a bolo jasne, že domáce po polčase  ešte  pridajú na tvrdosti. To sa potvrdilo po troch minútach, kedy domáca hráčka číslo 17 trafila lakťom našu extra strelkyňu Kašperánovú, ktorá dala v tomto zápase 8 trojok (spolu 30 bodov)  rovno do nosa, takže tá musela ísť ihneď striedať, pričom okrem krvácania na chvíľu stratila aj orientáciu. Napriek tomu sme aj tretiu štvrtinu  vyhrali a viedli  44:59 teda 15 bodovým sľubným rozdielom, ale hlavné bolo, že dievčatá hrali excelentne v obrane, kde svojou pozičnou hrou vynikala Krištofová, veľmi dobre spolupracujúca so Stollárovou, ale ani ostatné sa nedali zahanbiť. Petrušová neúnavne a bez striedania vydržala dobre vyvážať loptu, brániť i získať niekoľko lôpt a pridala aj dve dôležité trojky, Arendáčová zvádzala tvrdé súboje pod  oboma košmi a  úspešne dorážala doskočené lopty do súperovho koša. Dve minúty pred koncom zápasu sme viedli o 25 bodov a  vtedy sme trocha povolili, takže domáce dali dve trojky a  tak trocha korigovali výsledok. 

 

Ladislav Janošov