TURNAJ V STAREJ TUREJ – STARŠIE MINI U12 (2009 a ML.)

TURNAJ V STAREJ TUREJ – STARŠIE MINI U12 (2009 a ML.) NA TENTO TURNAJ SME VYCESTOVALI S PODPOROU MESTA KOŠÍC 01_logo_KE_horizontalne.jpg (225×85)

PRVÝ ZÁPAS:

BK KLOKANI IVANKA PRI BRATISLAVE – CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE 27:53 (17:27)

Dievčatám CBK Košice vyšiel výborne vstup do turnaja starších mini v Starej Turej. V úvodnom zápase zdolali Ivanku pri Dunaji 53:27 najmä po zlepšenej hre po prestávke.

Hneď po vyhranom rozskoku veľkej Tamarky unikla Saška a po dvoch sekundách otvorila skóre. Súperky hneď z protiútoku vyrovnali, ale to bolo na dlhých šesť minút všetko z ich strany. Za ten čas sme po 11-bodovej šnúre viedli 13:2. Prvú štvrtinu sme nakoniec vyhrali s prehľadom 17:4 aj napriek tragickému hádzaniu trestných hodov. Z deviatich šestiek sme premenili jedinú... V druhej štvrtine sa oba tímy naťahovali v skóre, no súperkám výrazne pomohli dve trojky k tomu, aby ju vyhrali 13:10. V našom tíme sa tedy dvoma košmi v rade blysla Veve Želinská.

Do druhého polčasu urobil tréner Dirga jeden taktický manéver, keď  do tretej štvrtiny nešla do základu Tamarka Juhászová, ale Viki Puliková Hrehová. Posilnil tak druhú päťku. Keďže tréner súperiek v snahe eliminovať našu prvú päťku posunul z druhej päťky do prvej  jednu dobrú hráčku, zároveň tým oslabil druhú päťku. Výsledkom toho bola skutočnosť, že sme vyhrali obe štvrtiny. V tretej si dve minúty slávy užila Viki Pulíková Hrehová, ktorá dala tri koše po sebe. Na strelecky úspešnú prvú štvrtinu (8 bodov) nadviazala aj malá Tamarka, ktorá sa zaskevala aj trojkou. V tretej časti hry sme súperovi dovolili streliť jediný bod za premenenú šestku! Vo štvrtom dejstve sa strelecky výrazne presadila Eli Petrová, ktorá bola odvážnejšia v prienikoch a zaznamenala osem bodov. Všetky naše hráčky odohrali výborný zápas, no absolutórium si vyslúžila Saška Ruščáková. Odviedla kusisko čiernej roboty, keď v oboch štvrtinách eliminovala najlepšiu hráčku súpera, nedovolila jej takmer nič a navyše sama bola nebezpečná pod košom Ivanky.

 

CBK: Tamarka Mantičová 13 (1 trojka), Eli Petrová 8, Tamarka Juhászová 7/1, Viki Pulikévá Hrehová 6, Saška Ruščáková 5/1, Emilly Kováčik 4/2, Veve Želinská 4, Karinka Orbánová 2, Alex Czakóová 2, Laurika Mazáková 2 (Sofi Túrocziová, Bibi a Hanka Klasovské, Viki Perekstová). TH: 6/10 – 4/15. TROJKY: 3:1. ŠTVRTINY: 4:17, 13:10, 1:12, 9:14.

 

MIROSLAV DIRGA (tréner CBK): „Naša trénerka Mirka, ktorá nemohla pricestovať na turnaj, nás upozornila, že nás bude čakať ťažký súper a hlavne si máme dávať pozor na hráčku s číslom 26. Mala pravdu, sú to veľmi dobré dievčatká. Špeciálne sme sa pripravili na ich najlepšiu hráčku. Keby sme ju nebránili, urobila by zápas. Saška však zahrala úžasne. Perfektne ju ubránila a bola nebezpečná aj v útoku. Keď sme túto hráčku súpera eliminovali, bolo vidieť, že ostatné naše dievčatá si začali veriť. Zostal som maximálne šokovaný, ako nám z ničoho zrazu začala všetko padať. Obrovsky sa im zdvihlo sebavedomie a bolo to cítiť na palubovke. V prvej päťke chcem pochváliť Karinku, ktorá je „desiatka“, strelila kôš, perfektne bránila, nič nepokazila a striedal som ju, až keď kričala, že už nevládze. Druhá päťka inkasovala koše z diaľky. Aj my sme však mali podobné svetlé chvíľky. Krásny stop jump predviedla Eli, keď si naviedla loptu do šestky a perfektne zavesila. Vychádzali nám i prihrávky. Škoda, že množstvo obrovských šancí spod koša sme pozahadzovali. Dôležité však je, že sa dievčatá do týchto pozícií dostali. Vedeli sa pekne uvoľniť, videli sa na ihrisku a prihrávali si. Vyšli nám i rýchle protiútoky. Trošku nespokojný som bol spočiatku z bránenia niektorých našich hráčok, ktorý boli niekoľko metrov od súperky. Keď som zvýšil hlas, aj táto činnosť sa zlepšila. K šestkám sa radšej nebudem vyjadrovať. Musíme ich ešte viac cibriť – 4 z 15 je veľmi slabá vizitka. Myslím si, že druhý polčas zahrali dievčatá fantasticky. Šancu dostalo všetkých štrnásť hráčok. S prvým zápasom som spokojný. Druhý so Starou Turou bude v sobotu ráno o 9. hodine trikrát ťažší.“