Trojica opôr k Young Angels!

Trojica opôr k Young Angels!

 

Trojica hráčok CBK Minibuseuropa Košice-Ťahanovce kategórie 2005 Tesy Daňková, Ninka Dzurová a Radka Nigutová sa v týchto dňoch pripojila k tímu Young Angels Academy Košice.

Priaznivci CBK určite zbystrili pozornosť, no nemusia sa obávať oslabenia nášho úspešného majstrovského družstva. Ide  totiž iba o výpomoc medzi klubmi na medzinárodnej scéne, ktorá sa týka European Girls Basketball League (EGBL). Ide už o 20. ročník tejto dievčenskej súťaže, v ktorej si kluby z 15 krajín zmerajú sily v štyroch kategóriách – U13, U14, U16 a U18.

Tri naše dievčatá posilnia Young Angels Academy v kategórii U14 už počas tohto víkendu v estónskom meste Kuremaa (8.-11. 11.). V „našej“ kategórii je prihlásených 16 tímov, ktorých rozdelili do štyroch skupín. Košičanky sa v B-skupine stretnú s tromi pobaltskými družstvami – Liepajou, Rigou (obe Lotyšsko) a Tallinnom (Estónsko) – počas troch turnajov. Okrem spomínaného víkendového, ich čakajú ešte dva  - v českých Litoměřiciach (7.-10. 2. 2019) a estónskom Tallinne (28.-31. 3. 2019). Ak by Košičanky postúpili na finálový turnaj, tak ten je na programe znova v mestečku Kuremaa v termíne 16.-19. 5. 2019.

„Po májových majstrovstvách Slovenska v Poprade nás oslovil tréner Young Angels Tomáš Drankaľuk. Vysvetlil nám, že Young Angels zvažujú účasť v EGBL, ale uvedomujú si, že ich sila v kategórii U14 nie je dostatočná, tak sa nás spýtal, či by sme boli ochotní vypomôcťim tromi hráčky na tieto turnaje. Vyžiadali si vyslovene spomínané tri dievčatá,“ vysvetlila šéfka nášho klubu a zároveň trénerka Vladimíra Daňková.

Pochopiteľne, najdôležitejšie slovo mali rodičia a až po rozhovore s nimi padol výsledný verdikt. „V tomto smere sme mali jasno. Ak rodičia vydajú súhlasné stanovisko, my ako klub budeme samozrejme za.“

 

Dievčatá sa trochu báli, trochu sa ajtešili a trochu sú aj vystresované z toho všetkého, ale to je pochopiteľné. Každopádne, pozitíva prevládajú. Babenkyuž aj nafasovali svoj nový „mundúr“. Azda najviac nešťastná je z neho Tesy. Presnejšie, z čísla na drese. Snaží sa síce, bojuje sama so sebou, no akosi sa nemôže stotožniť s číslom 13... Jej obľúbenú dvanástku dostala Radka a Ninka bude nosiť desiatku, ktorú oblieka aj v CBK. „Samozrejme, teší nás záujem o dievčatá. Je to ocenenie našej práce a zároveň aj skvelá vizitka pre náš klub. Dievčatá môžu načerpať medzinárodné skúsenosti, ktoré môžu zúročiť v ďalších mesiacoch svojej kariéry, čo je pre ne obrovské plus. Pochopiteľne, je to aj výzva pre ďalšie dievčatá. Na budúci rok možno bude interes i inú trojicu,“ usmiala sa Vladimíra Daňková.

Výprava odlieta vo štvrtok ráno o 5.20 hod. z Košíc do Varšavy. Po päťhodinovej pauze v poľskej metropole ich čaká let do Tallinnu a z hlavného mesta Estónska ich ešte čaká 2,5-hodinová cesta autobusom do dejiska turnaja.

Tak šťastnú cestu dievčatá a držíme palce!