STREĽBA NÁS ZRADILA

STREĽBA NÁS ZRADILA 

 

YA U 19 Košice – CBK Minibuseuropa Košice 84 : 51 (27:11, 16:13, 19:16, 22:11)

Strelci : Kašperánová 19, Kováčová 17, Garlathyová 5, Sýkorová 4, Petrušová 3, Šimková 2,

            Sunitrová 1

 

    V takom zápase keď hrá prvý  na pôde druhého , musí byť všetko v najlepšom poriadku aby sme mohli pomýšľať na úspech. To z našej strany nebolo a tak domáce basketbalistky zvíťazili v tomto zápase v podstate bez väčšej námahy i úsilia, pretože prázdniny na prelome roka uškodili nášmu družstvu viac ako domácim.

    Objektívny fakt je, že domáce družstvo je veľmi dobré trénované v špičkovom klube a má vo svojich radoch niekoľko hráčok, ktoré hrajú extraligu, sú aj juniorskými reprezentantkami Slovenska a naviac hrajú aj nadnárodné súťaže, sú vyhratejšie.

    Na takýto zápas musí byť družstvo v kompletnej zostave a po dobrej tréningovej perióde, čo sa nášmu amatérskemu družstvu ( amatérskemu v zmysle matky, pracujúce, študentky ...) nepodarilo splniť  a kedže chýbali Krištofová aj Szaboová mohli sme počítať len s jednou vysokou hráčkou Bodnárovou a  objektívne aj natrénované sme mali pochopiteľne menej ako domáce družstvo.

    Nastúpili sme, z nutnosti,  s nižšou  základnou zostavou  Kováčová, Petrušová, Kašperánová, Stollárová a Sýkorová a keď sa po štyroch minútach Stollárová zranila tak, že nemohla v zápase pokračovať vedeli sme, že je zle.

    Naše dievčatá  počas celého zápasu síce bojovali a mali snahu pobiť sa o výsledok, no tento zápas nebol  „ náš šálok kávy „ a ešte k tomu nás  úplne  zradila streľba . Jednoducho s 23 percentnou streľbou sa nedá vyhrať, ani hrať vyrovnaný zápas a to ani v žiackych kategóriach …

Pre objektivitu treba povedať, že značný podiel na tejto našej slabej streľbe mali domáce hráčky, ktoré dobre bránili a naopak im išla streľba nevídane, keď po prvom polčase každá domáca hráčka mala strelecký zápis.

  Z našej strany je treba na tento zápas čo najskôr zabudnúť a dobre sa pripraviť na odvetu v nedeľu

pretože každý zápas je iný a aj my dokážeme podať  určite lepší výkon ako sme ukázali teraz.

 

Ladislav Janošov