Staršie žiačky majú za sebou opäť víťazný víkend

Staršie žiačky majú za sebou opäť víťazný víkend

CBK KE - TYDAM UPJŠ KE 72:58 (42:22)
 Body: Daňková 17, Kreithová 10, Maliarová 9, Škvareková 8/9doskokov, Mrázová 7, Trusová, Kostíková Šoltésová, Tomajková 4,Nigutová 3, Bačová 2

Radka Nigutová 
 V sobotňajšom zápase sme nezačali veľmi dobre. Prvých pár minút sme spravili veľmi pekné akcie, z ktorých sme dali ľahké koše. Druhú polovicu prvej štvrtiny sme zbrklo strieľali z oblúka a väčšina nám nepadla. V obrane sme už od začiatku povolili (hlavne odstavenie) z ktorého sme dostali väčšinu bodov. V útoku sme si skúšali nový systém, z ktorého sme dali veľa ľahkých košov. Ak nechceme mať takéto výpadky v obrane, musíme zapracovať na odstavovaní.

Tamarka Kostíková 
 Tak aby som zhodnotila celý zápas stručne, hrali sme dosť ľahko. V útoku sme si skúšali nový systém, ktorý sa učíme, zato v obrane máme trošku nedostatky. Musíme sa naučiť viac komunikovať a hlavne odstavovať! 
Celý zápas sa niesol v pokojnom duchu a príjemnej atmosfére.

CBK KE - YAKE U15 66:49 (27:30)
 Body: Bačová 17, Nigutová 13, Škvareková 11, Daňková 9, Maliarová 6, Šoltésová 4, Mrázová 3, Kostíková 2, Tomajková 1 

trénerka, Ing. Vladimíra Daňková
 Prvé kolo v tomto roku odohrali naše U15 v domácom prostredí. V sobotu sme privítali Košický TYDAM a v nedeľu Košické Anjelky. Keďže dievčatá majú túto sezónu veľmi náročnú a čas na regeneráciu je takmer nulový,rozhodli sme sa počas sviatkov upustiť od tréningov a nechať dievčatá oddýchnuť si, preto sme počas 3 týždňov absolvovali len 3 ľahké, dobrovoľné tréningové jednotky. Absencia tréningov síce podporila chuť po basketbale, no herný prejav, a to ako v útoku tak aj v obrane, bol v oboch zápasoch veľmi chaotický a streľba mizerná. Verím však, že keď nabehneme na tréningový kolotoč,herný prejav, ktorým sa chceme prezentovať, sa dostaví.