Starej Turej môžeme závidieť ďalšiu halu

Starej Turej môžeme závidieť ďalšiu halu

 

Basketbalistky MBK Stará Turá majú vytvorené také podmienky na prípravu, že ostatné kluby im môžu len závidieť. Ucelenej jednej budove dominuje športová hala. Na jednej strane je za ňou ubytovacia časť a za druhou stravovacia časť s kuchyňou a pizzeriou. Nechýba ani posilňovňa a veľkým bonusom celého komplexu je 18-metrový bazén. Všetky tieto prevádzky majú samostatné vstupy z vonku, ale sú aj navzájom tak vnútorne prepojené, že dievčatá sa môžu všade pohybovať v šľapkách. Z izby do haly, z haly do bazéna, či do reštaurácie.

Hala sa nachádza v športovom centre, v ktorom sú aj futbalový štadión, oplotené ihrisko s umelým povrchom, štyri antukové tenisové ihriská i bowlingová a kolkárska hala s ubytovacou kapacitou. Na mestečko s 8 800 obyvateľmi veľmi šikovné športové centrum.

A to nám ešte predstavitelia klubu predstavili ďalšiu novozrekonštruovanú halu. Z cesty ju ani nie je vidieť, lebo je skrytá za skeletom, ktorý už roky hyzdi toto miesto a zrejme ešte nejaký čas aj bude. Bývalá telocvičňa už bola v dezolátnom stave a je spojená s bývalým internátom, do ktorého sa tiež výrazne zahryzol zub času. Spolu so skeletovou opachou navodzujú dojem, že sme v území, kde sa dvakrát neoplatí zavítať po zotmení. A uprostred medzi nimi krásna zrekonštruovaná hala!

Do haly sme sa dostali cez vchodové dvere, ktoré sa otvorili cez aplikáciu v mobilnom telefóne... Hala doslova voňala novotou. Nová palubovka, lavice, minitribúnka za jedným košom pre asi 120 divákov i obloženie je v svetlom odtieni dreva, takže hala vyzerá vzdušne a priestorne. Samozrejmosťou je nové osvetlenie i vykurovanie na strope. Moderná svetelná tabuľa len dotvára celkový  výborný dojem.

V zázemí haly sú šatne s toaletami a sprchami. Sprchovací kút však nechýba ani v miestnostiach masérov a rozhodcov. Nezabudlo sa ani na zasadačku s kuchynkou, z ktorej sa vychádza priamo do haly.

Jednoducho krásne športovisko, v ktorom je radosť trénovať. Môžeme len tíško závidieť.