STARÁ TURÁ 1.ZÁPAS príprave premiérové víťazstvo (kategória 2008)

V príprave premiérové víťazstvo

V predvečer turnaja v Starej Turej sme odohrali prípravné stretnutie s domácim celkom. Išlo o vôbec prvé stretnutie novotvoriacej sa kategórie CBK Minibuseuropa Košice ročník narodenia 2008 a mladšie. V historickej premiére tímu, v ktorom sú iba tri hráčky s ročníkom narodenia 2008, ostatné sú mladšie, sa dievčatá predbiehali v bojovnosti. Vytvorili si množstvo streleckých pokusov, no ani najvyloženejšie spod koša nedokázali premeniť. Od začiatku sa ujali vedenia a hoci domáce neskôr vyrovnali a ujali sa aj vedenia, naše babenky otočili zápas vo svoj prospech a dotiahli ho do víťazného konca.

STARÁ TURÁ – CBK KOŠICE 24:30 (14:20)

BODY CBK: Emmka Daňková 10/2, Eli Petrová 8, Sofi Túrocziová 4, Tamarka Mantičová 2, Tamarka Juhászová 2, Viki Očenášová 2, Viki Pulíková Hrehová 2.

ŠTVRTINY: 6:10, 8:10, 8:8, 2:2.

MIROSLAVA SÝKOROVÁ (trénerka CBK): „Dievčatá hrali perfektne. Som veľmi spokojná. Škoda, že sme zahodili množstvo streleckých pokusov. Len Sofi Túrocziová nepremenila azda desať samostatných protiútokov. Nato, že odohrali prvý zápas, som naozaj veľmi spokojná.“