PRVÝ ZÁPAS JASNE V DRUHOM PO VEĽKOM BOJI

PRVÝ ZÁPAS JASNE V DRUHOM PO VEĽKOM BOJI

Naše ženy nastúpili cez tento víkend proti obidvom družstvám z Bratislavy, v sobotu proti juniorkám v nedeľu proti  ženám, minuloročnému extraligistovi  za ktoré  nastúpila bývala reprezentantka Talajková .

CBK Minibuseuropa Košice  - BK SLOVAN (J) Bratislava 83:30 (21:12, 25:3, 24:6, 13:9)

Strelci :  Lukáčiková 18, Kašperánová  16, Stollárová 13, Sýkorová 12, Krištofová  9,       Simeonová 8, Mantičová 4, Kováčová 3                                                                                                        Naše družstvo v základnej zostave Kováčová, Kašperánová, Stollárová, Krištofová a Simeonová začalo zápas  celkom svižne aj keď nám celkom  nevychádzala streľba  hlavne zdiaľky, kde nie a nie trafiť, aj tak to bolo po štvrtine o deväť bodov pre nás. V obrane to  išlo celkom dobre a druhú štvrtinu sme vyhrali ešte výraznejšie  o 18 bodov.Už počas tejto štvrtiny boli postupne na ihrisku  všetky naše ďalšie hráčky  Lukáčiková, Sýkorová, Mantičová a Villányiová a družstvo pracovalo dobre aj naďalej.  V tretej  štvrtine sme znova natiahli skóre o 18 bodov, po nej bolo 70:21,  takže posledná štvrtina sa už len dohrávala.

CBK Minibus europa Košice – BK SLOVAN Bratislava 69:61 (22:12, 16:17, 15:21, 16:11)
Strelci : Arendáčová 25, Kašperánová   22, Kováčová 6, Lukáčiková  a Krištofová po 5, Stollárová, Sýkorová a Simeonová po 2,                                                                                                   Slovan prišiel aj s mimoriadne skúsenou bývalou reprezentantkou, vysokou Talajkovou, čo svedčilo o tom, že tomuto duelu venuje Slovan zvýšenú  pozornosť, lebo doteraz neodohrala  v súťaži  ani minútu. Naše ženy v  základnej zostave    Kováčová, Kašperánová, Stollárová, Krištofová  a Arendáčová začala  rozdielne ako deň predtým ,  zodpovedne, ale so značným rešpektom pred najvyššou hráčkou  na ihrisku. Postupne sa zapájali aj Lukáčiková, Simeonová, Sýkorová a kedže v  našom družstve, nemohla nastúpiť naša najvyššia hráčka Bodnárová, naše vysoké boli o hlavu nižšie a to sa prejavovalo v doskoku pod obidvoma košmi, kde Talajková dosť dominovala. Okrem toho dokázala táto hráčka svojou pozičnou hrou  vykrývať priestor pod vlastným košom, keď  vôbec nevychádzala za svojou hráčkou a často sa stávalo, že sme sa cez ňu nedokázali presadiť.  Pod naším košom  zas vytvárala taký priestor, že jej spoluhráčky mohli skórovať. Všetky naše dievčatá  však bojovali počas celého zápasu, postupne rešpekt ochaboval, dokázali  si  v obrane vypomôcť a tak  obidve družstvá  bojovali o víťazstvo do konca.  Dievčatá hrali dobre v obrane, okrem tretej štvrtiny, kde sme urobili niekoľko zbytočných chýb  a to v čase kedy sme viedli 40:31. Vtedy sme dovolili súperkam upraviť stav v polovici tejto časti na 42:41 a zdalo sa, že bude zle, ale dokázali sme aj po tretej štvrtine vyhrávať o 3 body 53:50.   Na začiatku poslednej časti súper,  ktorý naozaj dobre bránil, ešte výraznejšie pritvrdil v obrane a tvrdo udrel, kedy v priebehu troch minút otočil stav na 55:57 a ešte 57:59... Naše dievčatá potrebovali trocha ukľudniť, čo sme im počas oddychového času zdôrazňovali, lebo to bol zápas s ťažkou koncovkou  a tú  sme pod dirigentskou taktovkou Kováčovej zvládli veľmi dobre.  Po time Lucia Kašperanová dala koš a premenila tri trestné hody na 62 : 59 a keď súper premenil dva TH  bolo 62:61, minútu pred koncom a vtedy Talajková  ako počas celého zápasu, nešla vonku za svojou hráčkou Arendáčovou. Tá sa nerozpakovala dvihla za oblúkom a dala trojku, následne dala Krištofová jeden trestný hod, Lukačiková ďalšiu trojku a súper sa už nespamätal. Toto víťazstvo bolo výsledkom snahy a bojovnosti celého družstva bez výnimky a dievčatám treby pogratulovať a pochváliť ich za nezlomnosť a neustálu snahu uspieť v tomto zápase.