PRVÝ ZÁPAS JASNE, V ODVETE CHÝBALA V ZÁVERE KONDÍCIA...

PRVÝ ZÁPAS JASNE,  V ODVETE CHÝBALA V ZÁVERE KONDÍCIA...

Tento víkend odohrali naše ženy prvé dva  veľmi náročné zápasy nadstavbovej časti  prvej ligy v skupine o 1 až 8 miesto proti YA U19 Košice kde v prvom sme jednoznačne zvíťazili a naše dievčatá napriek prehre v druhom odvetnom zápase nesklamali.

CBK Minibuseuropa  Košice – YA U19 Košice 76: 51 (24:5, 21:20, 13:10, 18:16)

Strelci : Kašperánová 25, Petrušová 12, Kováčová 11,  Stollárová 10, Arendáčová 8, Sunitrová a Krištofová po 4, Bodnárová 2

Naše ženy v sobotu začali dobre so základnou päťkou Kováčová, Petrušová, Kašperánová, Arendáčová a Krištofová , sa koncentrovali na všetky činnosti a prvú štvrtinu úplne ovládli.  Bránili sme dobre, nedovoľovali súperkám voľné strely a dobre sme bránili aj pod košové vyššie hráčky súpera ( Krištofová, Arendáčová ). Počas  prvých piatich minút dali hostky iba jeden bod z trestného hodu a až po piatich minútach dokázali dať prvý koš z hry, takže prvá štvrtina, ktorá sa hrala vo vysokom tempe skončila jasne v náš prospech 24:5. Druhá  štvrtina už bola oveľa vyrovnanejšia a aj keď tempo zápasu bolo stále vysoké, vyhrali sme aj túto, keď

naše hráčky  bojovali o každú loptu, ale to aj súper, ktorý keď dostal viac priestoru dokázal sa presadiť.

Tretia a štvrtá štvrtina boli tiež dosť vyrovnané, ale naše hráčky stále dokázali udržiavať 20 a viac bodový, postupne sa do hry zapájali všetky naše hráčky, ale družstvo šliapalo výborne.

YA U19 Košice  - CBK Minibuseuropa Košice 68 : 60 (10:15, 11:19, 17:17, 30:9)

Strelci: Arendáčová 25,Kašperánová 24, Krištofová 4, Kováčová 3, Petrušová a Sunitrová po 2

V nedeľu na pôde YA Košice sa diali celkom zaujímavé veci no škoda, že sa nám nepodarilo

dotiahnuť dobre rozohraný zápas do úspešného konca, aj keď k tomu chýbalo naozaj veľmi málo. Stačilo premeniť o jeden trojkový pokus ( zo 16 pokusov nám padli iba tri) viac a premeniť ešte štyri trestné  hody ( z 30 sme dali iba 17...), ale to je teória.  Pravdou je to, že po ťažkom zápase v sobotu sme očakávali jednoznačnú prevahu domáceho družstva, v ktorom nastúpili tri nové odpočinuté hráčky. Naše dievčatá však boli iného názoru a celý zápas hrali tak, že súper musel tiež siahnuť na dno svojich síl  a použiť aj  všetky možné (a trocha i nemožné …) spôsoby ako v tomto zápase vyhrať. Naše dievčatá prijali vysoké tempo aj v tomto zápase, siahli  na dno svojich síl, ale v poslednej štvrtine odpadli fyzicky definitívne. To sa prejavilo aj v tom, že naše dievčatá sa nedokázali vyrovnať s tvrdšou hrou domácich hráčok, pričom fauly napodiv pribúdali na našej strane, slabšie sme strieľali a nedokázali dostatočne realizovať trestné hody. Navzdory všetkému sme vyhrali aj piatu a šiestu štvrtinu tohto dvojzápasu a siedmu dokázali hrať s vyrovnaným skóre, prehrali sme iba poslednú a to takým rozdielom, že nás to stálo víťazstvo v druhom zápase....Keď osem minút pred koncom musela ísť na lavičku pre päť chýb  dirigentka Kováčová, ktorá  v tom čase dobre zareagovala na tempo súperiek dlhším postupným útokom, domáce zacítili šancu, dali po sebe tri trojky a to ich nakoplo.  Naše hráčky už nedokázali fyzicky vzdorovať nadupaným súperkám, pokazili aj niekoľko ľahkých prihrávok, ktoré nevynútene dali súperovi do rúk a ten nakoniec so šťastím zvíťazil.

Všetky naše hráčky si zaslúžia absolutórium za výkon a vystupovanie  ktoré ukázali v týchto dvoch zápasoch, aj keď po druhom zápase boli veľmi smutné a čo je tiež dôležité, naše vystupovanie a reakcie voči druhej strane  v týchto dvoch zápasoch ( v druhom zvlášť) bolo  vo všeobecnosti určite férovejšie .