PRVÉ PRÍPRAVNÉ ZÁPASY SA VYDARILI (ŽENY)

PRVÉ PRÍPRAVNÉ ZÁPASY SA VYDARILI

NOWY SACZ - CBK Minibus Europa Košice 63 :81 (20:23, 13:21, 10:15, 20:22)                                                      Strelci :   Sýkorová 17, Garlathyová  a Kašperánová 15, Krištofová  a Sunitrová po 13 , Moricová a Villanyová po 4

NOWY SACZ - CBK Minibus Europa Košice 50:86 (15:15, 11:25, 12:17, 12:29)                                              Strelci : Krištofová a Garlathyová po 18, Kašperánová 16, Sýkorová 13, Moricová 9, Sunitrová 8, Villányiová a Stolárová po 2

Naše ženy odohrali cez tento víkend prvé dva zápasy novej sezóny a za súperom cestovali do poľského Nowého Saczu, ktorý je účastníkom druhej poľskej ligy. Naše družstvo cestovalo  na zápasy v dosť oklieštenej zostave, takže naše mladšie hráčky  dostali v týchto dvoch zápasoch oveľa viac priestoru ako doteraz. Tréneri boli nútení improvizovať hlavne pod košom, pretože sme cestovali bez ortodoksnej vysokej hráčky, takže  naša základná zostava  Sunitrová na strede  Kašperánová  a Sýkorová  a pod košom Krištofová a Garláthyová bola nielen netradičná, ale aj nízka a nemala jednoduchý vstup do zápasu. Aj keď prvá štvrtina sa skončila  pre nás pomerne  dobre,  domáce hráčky vyzerali fyzicky lepšie pripravené, boli rýchle a bojovné, pričom sa im darila aj streľba trestných hodov. Naše  skúsenejšie hráčky   však dokázali mladším dievčatám dobre  pomáhať  v obrane aj v útoku a zaujímavé bolo, že pod košom  súpera sa dokázala dobre presadzovať  Garláthyová.   V tomto zápase dala svoje prvé  4 body za naše družstvo najmladšia  hráčka  Ninka Villanyová  a zápas doviedli naše dievčatá s prehľadom do víťazného konca.

V  druhom zápase nastúpili domáce hráčky s odhodlaním vyhrať tento duel  a takže po prvej štvtine bol stav nerozhodný 15:15, na čo tréneri reagovali zmenou obrany do ďalšej štvrtiny a s touto zmenou si domáce nedokázali poradiť. V polčase sme viedli o pohodlných 14 bodov, ale tretia štvrtina,  po polčasovej prestávke bola z našej strany taká nemastná neslaná.  Do poslednej štvrtiny   ale naše hráčky výrazne zlepšili obranu a to tým, že už aj mladšie dievčatá začali lepšie chápať jej princípy. Výsledkom bolo, že naše hráčky získali niekoľkokrát  úplne zadarmo loptu, čo vychádzalo  z dobrej pozičnej hry v obrane a po tom sme dokázali niekoľko krát po sebe  úspešne zakončiť rýchly protiútok ľahkými košmi. Domáce rezignovali a naše družstvo sa  už do konca bavilo basketbalom.