OSLABENÝ TÝDAM NÁM NEMOHOL STAČIŤ

OSLABENÝ  TÝDAM  NÁM  NEMOHOL   STAČIŤ

TYDAM Košíce – CBK Minibuseuropa Košice  60 : 80 (11:20, 17:15, 18:24, 14:21)                                       Strelci : Krištofová 29, Kašperánová 21, Kováčová a Bodnárová po 8, Stollárová 6, Petrušová 5, Villanyiová 2, Sunitrová 1

CBK Minibuseuropa KošiceTYDAM Košice  76:47 ( 26:14, 20:12, 19:11, 11:10)                              Strelci : Kašperánová 15, Garlathyová 11, Kováčová  a Bodnárová po 10, Stollárová a Sunitrová  po 8, Krištofová 6, Petrušováa Villanyiová po 4

Tydam Košice má v súčasnom období problémy  s kádrom pre choroby a zranenia niektorých svojich  hráčok  a keďže HK SBA nesúhlasila s preložením  stretnutí a musel nastúpiť s tým čo má momentálne k dispozícii. Naše hráčky je potrebné vyzdvihnúť za to, že v týchto zápasoch dali šancu aj súperovi a to tým,  že ho nedusili v obrane na doraz a dali mu priestor na to, aby mohol hrať.

Naše družstvo  nastúpilo na prvý zápas na Tydame  síce bez nemocnej  Szantoovej a Sýkorovej i zranenej Moricovej, ale ostatné hráčky boli k dispozícii. Základná a už pomerne tradičná päťka Kováčová, Petrušová, Kašperánová, Stollárováa Krištofová otvorila zápas celkom dobre , prvú štvrtinu  sme vyhrali 11:20, pričom hlavne Krištofová  i Kašperánová  mali veľmi presnú mušku. Je treba ale tiež pripomenúť, že naše dievčatá dosť voľne bránili a domáce hráčky sa držali celkom dobre, čo potvrdili v druhej štvrtine , ktorú dokázali vyhrať. V našom družstve však postupne prichádzali na ihrisko všetky hráčky a mladé dievčatá Bodnárová, Šimková, Sunitrová, Garláthyová a Villanyiová dostali v zápase značnú dávku minút, ktoré dokázali dobre využiť a zápas sme mali do konca pod jednoznačnou kontrolou. Skúsenejšie hráčky aj napriek tomu, že im hra išla, si tak mohli oddýchnuť oveľa viac ako to bolo v iných zápasoch.

Druhý zápas na domácej palubovke sa v mnohom podobal na predchádzajúci a o našom víťazstve nebolo pochýb ani v jednom momente. Zaujímavé bolo, že hosťujúce hráčky ,keď si už vypracovali streleckú príležitosť, dokázali skórovať aj z veľmi  ťažkých a niekedy zaujímavých streleckých pozícii. Naše hráčky si  však boli vedomé prevahy  aj v tomto zápase, pričom  každá odohrala  skoro rovnaký počet minút a slúži im ku cti, ako sme už spomenuli, že dali šancu aj hosťujúcim dievčatám, aby dosiahli pre nich  celkom prijateľný výsledok.  Je potrebné vyzdvihnúť fakt,  že naše víťazstvá boli úplne jednoznačné a zaslúžené a   nič neznižuje ich hodnotu,  pretože sa o ne  pričinili  všetky hráčky.