OSLABENÉ ŽENY PODALI VYNIKAJÚCI VÝKON

OSLABENÉ ŽENY PODALI VYNIKAJÚCI VÝKON

 Naše ženy boli pred  domácim dvojzápasom so Zvolenom a Banskou Bystricou tento víkend vo veľmi zložitej a ťažkej situácii, keď nemohli nastúpiť Sýkorová a Krištofová, pre štúdijné povinnosti ( trénerský kurz ), ale ani Arendáčová  ktorá počas telesnej prípravy na škole utrpela nepríjemné zranenie krku. Na sobotňajšie stretnutie tak mohlo nastúpiť iba osem  hráčok  a aby to bolo ešte zaujímavejšie tak v nedeľu už iba sedem, pretože D. Bodnárová dostala chrípku. Obidvaja súperi nastúpili s kompletnými kádrami, ale naším pozitívom  bolo, že prvý krát po dvoch mesiacoch  mohla nastúpiť Kováčová čo bolo veľmi dôležité, pre našu organizáciu hry a  jej skúsenosť ktorú dokáže družstvu dať.

CBK Minibuseuropa  Košice – UMB Banská Bystrica 72 : 48  ( 22:9, 15:19, 15:11, 20:9 )

Strelci : Kašperánová 24,  Kováčová 18, S.Bodnárová 11, Petrušová  10,  Stollárová 9 

Doskoky : Bodnárová 14, Kašperánová 11

Zisky : Petrušová 11, Kašperánová 8

  Súper postavil proti nám aj Antalecovú, doslova legendu slovenského ženského basketbalu,  my sme prvú štvrtinu  začali s päťkou Kováčová, Petrušová, Kašperánová, S.Bodnárová a Stollárová a celkom sa nám darilo v obrane, kde S.Bodnárová dokázala ubrániť Antalecovú

a Stollárová druhú nepomerne vyššiu hráčku súpera ( v celom zápase naše hráčky dokázali eliminovať pod košom výškovú prevahu súpera ). Hráčky na perimetri Kováčová, Petrušová a Kašperánová bránili vpredu tak, že súper nemal veľa možností na voľné strely, ak však dostal príležitosť premenil. Obrannú fázu dokázali aj ďalšie hráčky, ktoré prišli na ihrisko Sunitrová, D.Bodnárová a Villányiová využiť svoj čas dobre.  Nám síce nešla veľmi streľba z diaľky ani zo strednej vzdialenosti, dokázali sme  však prvú štvrtinu vyhrať 22:9. V druhej štvrtine sme trocha poľavili v obrane, takže súper vyhral štvrtinu o štyri body a zdalo sa, že začína mať prevahu a naše toho začínajú mať dosť… Po polčase však naše družstvo zabralo a vrátilo stav na rozdiel pôvodných 13 bodov pre nás po tretej štvrtine. V poslednej časti kedy sme pri zmene obrany trocha zaváhali, dokázali hostky v určitom momente znížiť na rozdiel 6 bodov,  ale veľmi rýchlo sme reagovali na vývoj a do konca zápasu sme už nepustili hostky k ničomu.

 

CBK Minibuseuropa Košice – BK ZŠ Zvolen 75 : 74 (22:20, 12:10, 20:19, 23:25)

Strelci : Kašperánová 31, Kováčová 19, Petrušová a Stollárová po 8, S.Bodnárová 7, Sunitrová 2

Doskoky : Kašperánová 11, Kováčová 8

Zisky: Kašperánová 9, Kováčová 5

  Zápas proti Zvolenu mal všetko, čo ma zápas mať a ešte trocha navyše, keď po vyrovnanom priebehu sa šťastie priklonilo na našu stranu v konečnom účtovaní, ale je potrebné povedať, že sme si ho plne zaslúžili  za výkon aký dievčatá predviedli  aj v tomto zápase.

  Naše ženy predviedli v tomto zápase vynikajúci výkon, keď si uvedomíme, že nastúpili ešte o jednu hráčku menej ( D.Bodnárová ostala doma s chrípkou ) a deň predtým odohrali proti B.Bystrici veľmi ťažké a fyzicky vyčerpávajúce stretnutie. To súper chcel využiť, rotoval všetkých svojich jedenásť hráčok s cieľom naše vyšťaviť čo najviac a získať tak prevahu v zápase. V našom družstve je však ohromný charakter a vôľa, čo sme sa už neraz presvedčili

a za každej situácie je snaha hrať o dobrý výsledok a to aj v zápasoch kde sa prehralo… Súper využíval skúsenosti Van Dalen, ktorá aj v extraligovej Bystrici, kde pendluje   patrí medzi nosné hráčky, ale aj výbornú Babaríkovú a treba povedať, že obidve hrali výborne, ale…

  V tomto zápase hralo všetkých sedem našich prítomných hráčok, teda aj naša najmladšia Ninka Villányiová, ktorá asi prvý krát zažila taký strhujúci zápas a naša základná päťka hrala opäť vynikajúco a aj mladé Sunitrová a Villányiová sa nezľakli príležitosti. V zápase sa vyskytli  situácie kedy niektoré naše hráčky už toho mali naozaj dosť, ale vypustiť čo len jednu hernú činnosť v tomto zápase, to sa nestalo ani raz. Kováčová, Petrušová  a Kašperánová ubránili Van Dalen aj  Babaríkovú i Haberovú na perimetri, Bodnárová, ktorú trápili bolesti nôh i Stollárová ubránili vysoké hráčky súpera, pričom Kašperánová excelovala aj strelecky a keď súper išiel  do mierneho vedenia v zápase kedy sa v poslednej štvrtine hralo koš na koš, premenila potrebné príležitosti Kováčová.  

  Päť sekúnd pred koncom zápasu súper vystrelil, netrafil a naše dievčatá už mali loptu skoro vo svojej moci, keď došlo k rozskokovej situácii a hostky si zobrali oddychový čas po ktorom zahrali signál neočakávane na hráčku číslo osem. Tá bola s klaksónom po  streľbe faulovaná  a hostky mali k dispozícii dva trestné hody, ktoré mohli dostať zápas do predĺženia, alebo mohli Zvolenčanky zápas vyhrať. Hráčka hostí však nedokázala premeniť ani jeden trestný hod  a tak ostal stav, ktorý bol na ukazovateli dve sekundy pred koncom a naše zaslúžene zápas vyhrali.

 

Ladislav Janošov