NOVOROČNÝ TURNAJ – PIATY ZÁPAS

NOVOROČNÝ TURNAJ – PIATY ZÁPAS

 

Čerešničku na torte nám ukradli sedmičky

 

TRNAVA 08 – CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE 28:25 (13:18)

 

Novoročný turnaj v Trnave vyústil v nedeľu do finále. Ráno sa stretli dve neporazené družstvá. Nakoniec sme prehrali s domácim celkom o tri body, keď nám vôbec nevyšla posledná štvrtina, v ktorej sme nedali ani bod.

Hneď na úvod však musíme opraviť našu pôvodnú informáciu, že tento turnaj bol určený pre hráčky s ročníkom narodenia 2008-2009 a mladšie. V našom tíme sme mali na turnaji šesť osmičiek a zvyšok boli deviatky. Už v sobotu sme však odohrali dramatický duel so srbským Kysačom, v ktorom, ako neskôr vysvitlo, nastúpili tri hráčky s ročníkom narodenia 2007. Vo finále sa situácia zopakovala. Domáci celok nastúpil s piatimi sedmičkami a dvoma šestkami, čo sa v konečnom účtovaní ukázalo ako rozhodujúce. Len pre zaujímavosť, tieto dievčatá zaznamenali 27 z 28 bodov Trnavy! Z tohto pohľadu si výkon našich dievčat zaslúži absolutórium. Odohrali veľmi dobrý zápas. Celkove to bolo obojstranne veľmi dobré stretnutie.

Začali sme dobre a domácemu celku sme dovolili streliť prvú kôš z hry až v 5. min. Po prvej štvrtine sme viedli o desať bodov a priaznivý bol aj polčasový stav. Druhú päťku potom trénerka poslala následnej aj do tretej štvrtiny, ktorú na prekvapenie vyhrala o dva body. V poslednej štvrtine sa v dôležitých momentoch prejavila výšková prevaha domáceho celku. Trnavčanky zachytávali našu rozohrávku pri rýchlych protiútokoch a blokovali naše pokusy spod koša. Ťažšie sme sa presadzovali v koncovke, takže nakoniec sme stretnutie prehrali o tri body.

Na výborne zorganizovanom turnaji sme odohrali päť kvalitných stretnutí, ktoré našim dievčatám môžu dať veľa do budúcnosti.

 

BODY CBK: Emmka Daňková 10, Viki Pulíková-Hrehová 6, Tami Juhászová 4, Oli Medvecová 3/1, Sofi Korytková 2. TH: 17/4 – 4/1. ŠTVRTINY: 4:14, 9:4, 5:7, 10:0.