NEVÝRAZNÁ PRVÁ ŠTVRTINA ROZHODLA O VÝHRE POPRADU

NEVÝRAZNÁ PRVÁ ŠTVRTINA ROZHODLA O VÝHRE POPRADU

Keď hrá prvý v tabuľke so štvrtým nie je to vždy jednoznačné a ide o vyrovnané a ťažké zápasy, čo potvrdil aj zápas v Poprade, ktorý naše basketbalistky nezvládli o čom rozhodla nevýrazna prvá štvrtina nášho družstva

Druhý zápas v Žiline bol diametrálne odlišný a naše družstvo ho malo od začiatku pevne v rukách, pričom nedalo domácim šancu myslieť na dobrý výsledok.

ŽBK Poprad – CBK Minibuseuropa Košice 75: 64 ( 23:10, 17:18, 10:18, 25:18)

Strelci :Simeonová 23, Kašperánová 15, Lukáčiková 13, Arendáčová 7, Krištofová 6

Naše družstvo v základnej zostave Lukáčiková, Kašperánová, Stollárová, Krištofová a Arendáčová  začalo tým, že nepremenilo dve vyložené šance spod koša a naopak súperovi niekoľkokrát po sebe odovzdalo nepochopiteľne loptu. Je ťažké povedať z čoho vznikali situácie, že sme prihrávali buď súperovi priamo do rúk, alebo nahrávali tak čitateľne, že to súper vedel ľahko prečítať. Lopty súper získaval ako na bežiacom páse ( v prvom polčase sme mali 12 a v celom zápase 18 nevynútených strát...), ale prečo sme nechávali hráčky na perimetri aby nám voľnými strelami dávali ubíjajúce trojky, tiež nevedno. Okrem ľahkých košov z protiútokov sa domácim  mimoriadne darila aj streľba zdiaľky ( dostali sme spolu 10 troják – v oboch polčasoch po päť ...), pretože naša obrana akoby neexistovala. Zarážalo to, že chyby robili skúsené hráčky a tu nepomáhalo nič, ani častejšie striedania, ani oddychové časy, ani zvýrazňovanie toho aby družstvo zlepšilo obrannú činnosť ako kolektív, nepomáhalo jednoducho nič. Chýbala nám herná i osobná disciplína, čo na toho súpera nemohlo stačiť a ani nestačilo. V deviatej minúte prvej štvrtiny sme prehrávali hrozivo 23 : 5, ale do konca štvrtiny sme dokázali dať ešte päť bodíkov… Tento rozdiel sa ukázal na konci ako rozhodujúci. V druhej  štvrtine sme konečne začali drieť, čo sa ukázalo v tom, že sme tretinu vyhrali, ale rozdiel bol stále 12 bodov 40 : 28.

V tretej štvrtine sme ešte viac zabrali a doháňali stav, štvrtinu sme vyhrali pomerne výrazne a dotiahli stav na prijateľných 50:46. V rozhodujúcich chvíľach štvrtej štvrtiny, sme trikrát dotiahli na rozdiel dvoch bodov, ale v čase kedy sme mohli ísť aj do vedenia a súpera dostať pod ešte väčší tlak, sme znova,  ako to už v tomto zápase bolo viackrát, loptu nepochopiteľne stratili a súper trestal trojkami. Jednoducho chýbali nám fyzické sily.

Je potrebné upozorniť na to, že u niektorých  našich hráčok, zvlášť v kritických chvíľach zápasov,  chýba  určitá sebareflexia i sebakritickejší  pohľad  na svoj výkon a na to čo sa deje na palubovke. V určitých momentoch  tohto zápasu nepomáhali ani výčitky, ani tvrdšia kritika, nepomáhalo ani  povzbudzovanie, jednoducho toto nebol náš zápas.

BKM Žilina – CBK Minibuseuropa Košice 43: 81 ( 11:20, 8:31, 14:21, 10:9)

Strelci : Krištofová 25, Arendáčová 15, Kašperánová 14, Simeonová 11, Lukáčiková 5, Stollárová a Sunitrová  po 4, Sýkorová 3

Tento zápas sme mali od začiatku pod kontrolou ( zvlášť keď nehrala líderka domácich Michulková) a v druhej štvrtine sme na ihrisku dominovali úplne a keď bolo po tretej štvrtine 33 : 72 pre nás už jasné, že tento zápas vyhráme vysoko, znova sme zazmetkovali. Je nepochopiteľné, že v poslednej štvrtine sme dovolili súperovi vyhrať túto časť zápasu a to len tým, že sme urobili nie menej ako sedem zbytočných strát, čo súper čiastočne dokázal využiť, zatiaľ čo my sme nevedeli skórovať. Táto časť hry trocha pokazila celkový dojem z nášho výkonu, ktorý bol v prvých troch štvrtinách veľmi dobrý.

Je to už však za nami a treba sa zodpovedne pripraviť na najbližšie zápasy.