NÁVRAT NA PRVÉ MIESTO

NÁVRAT NA PRVÉ MIESTO

 

CBK Minibuseuropa Košice – YA U19 Košice 82 : 61 (21:14, 29:18, 16:11, 16:18 )

 

Strelci : Arendáčová 29, Kašperánová 19, Kováčová 14, Krištofová 8, Garlathyová 4, Sýkorová , Petrušová , Bodnárová a Sunitrová po 2

Ako som písal v poslednom článku, na takýto zápas musí byť družstvo v kompletnej zostave a na nevydarený zápas zo stredy je treba čo najskôr zabudnúť, dobre sa pripraviť na odvetu, lebo každý zápas je iný ...

V našom družstve došlo k dvom pozitívnym zmenám a to hlavne v tom, že mohli nastúpiť aj naše dve vysoké hráčky Krištofová a Arendáčová a aj keď zranená Stollárová nemohla nastúpiť, bol to pre nás jednoznačný nárast kvality. Oveľa výraznejšie bolo v družstve cítiť odhodlanosť a snahu ukázať našu naozajstnú kvalitu, všetky dievčatá boli nabudené podať čo najlepší výkon a v zápase to aj jednoznačne potvrdili.

Nastúpili sme so základnou zostavou Kováčová, Petrušová, Kašperánová, Krištofová a Arendáčová a naše ženy od prvého momentu na palubovke mali taktovku jasne v rukách. Arendáčová bola výborná pod obidvoma košmi a aj streľba spod koša bola z jej strany výborná, Kašperánová znova plnila svoju úlohu spoľahlivej strelkyne a Kováčová i Petrušová sa vrátili k svojej tradičnej dobrej obrane na perimetri. Kedže Krištofová výborne bránila šikovné podkošové hráčky súperiek, prvá štvrtina tak vyznievala pre nás vcelku jasne, preto sme začali striedať ďalšie hráčky, v snahe vydržať rýchle tempo zápasu, takže na ihrisko postupne prišli Sýkorová i Bodnárová a naša hra bola stále na veľmi dobrej úrovni. V druhej štvrtine náš výkon pokračoval bezo zmeny, jediným problémom bolo, že Kováčová i Krištofová získali po tri osobné chyby, takže sme museli znova robiť určité výmeny na postoch, ale dievčatá fungovali výborne a do polčasu bol pre nás jasný stav 50:32.

Ani v druhom polčase tempo hry v tomto peknom zápase neustávalo, hralo sa rýchlo hore dole

a zapojili sme aj ďalšie hráčky, mladé Sunitrovú a Garláthyovu a naše družstvo aj naďalej išlo pevne za svojim cieľom vyhrať tento zápas. Po tretej čtvrtine to bolo 66:43 a tu musíme pochváliť našu kolektívnu obranu, keď naše hráčky pristupovali k súperkám dobre, často vhodne zdvojili, takže hostky nedokázali strieľať tak presne ako v stredu a často strácali loptu i po nevynútených chybách.

V poslednej štvrtine keď už bolo 76:48 nastúpili naše mladé hráčky pod taktovkou Kováčovej a bolo jasné, že naše družstvo je v takej pohode, že si výhru nenechá vziať a kedže hostkám predsa len padli nejaké trojky, dokázali trocha skorigovať výsledok.

Musím vyzdvihnúť aj fair play počínanie našej kapitánky Petrušovej, ktorá v zápase dvakrát priznala tečovanú loptu v prospech súperiek, čo sa vidí málokedy...

Naše víťazstvo bolo v tomto dobrom a slušnom zápase kde obidve družstvá chceli hrať basketbal jednoznačné a zaslúžené, po výbornom výkone celého nášho družstva a užili si ho okrem hráčok a trénerov aj všetci objektívni diváci v telocvični.

Ladislav Janošov