Namiesto jasného vedenia jasná prehra

Namiesto jasného vedenia jasná prehra

 

TRINTA MOSKVA – CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE 57:35 (33:19)

 

V sobotu nás v lotyšskom Saulkrasti čakal v rámci prvého tunaja EGBL ruský deň a veru bola to riadna previerka našej výkonnosti. V treťom zápase na tomto turnaji sme sa stretli s moskovským klubom Trinta. Po vyrovnanej prvej štvrtine sme nakoniec podľahli o 22 bodov 35:57, keď sme vyhoreli v druhej štvrtine.

„Bol to jeden veľký výbuch z našej strany. Či už sa bavíme o obrane, útoku alebo hlavách našich dievčat. Ani neviem, čo mám povedať k tomuto stretnutiu... To jednoducho neboli naše ´baby´. To bol niekto, kto sa po prvej štvrtine úplne zložil. Od začiatku nám hra vôbec nešla. My sme prvú štvrtinu nemali prehrať o dva body, ale vyhrať i dvadsať! Radka išla päťkrát sama na kôš a nedala. To bolo desať bodov. Ďalších osem nedala spod koša Martinka Kreithová, plus zahodila jasnú pozíciu Ninka Dzurová. To je dvadsať jasných bodov,“ ťažko hľadala slová trénerka Vladimíra Daňková, podľa ktorej to bol zápas, ktorý sme mali vyhrať. V útoku  sa však dievčatám nedarilo ani v najvyloženejším pozíciách, keď boli samé pod košom. „Mali sme viesť a 20 bodov a zápas by sa úplne inak odvíjal. Nestalo sa tak a nastal opačný scenár,“ dodala  naša trénerka k spackanému súboju.

 

NAJVIAC BODOV MOSKVY: Galenková 14/2 (2 trojky), Grinbergová 9 (1 trojka), Grigoryevová 9/3. BODY CBK: Tesy Daňková 11 (1 trojka), Ninka Dzurová 8/2, Kvetka Bačová 8/2, Laura Mrázová 4, Lucka Škvareková 2, Naty Tomajková 2. TROJKY: 3/10 – 1/15. TH:12/23 – 4/10. ŠTVRTINY: 15:13, 18:6, 9:2, 15:14.