MBK Ružomberok - CBK Minibuseuropa Košice

ŽENY VYHRALI ZASLÚŽENE PO VÝBORNOM DRUHOM POLČASE

MBK Ružomberok - CBK Minibuseuropa Košice  55 : 83 (14:14, 11:13, 17:26, 13:30)

Strelci : Kašperánová  20, Petrušová a Kováčová po 16, Krištofová 8 Stollarová 6, Moricová 5, Bodnárová 4, Sýkorová, Sunitrová, Szantoová, Villanyová po 2

Sobotňajší zápas  v Ružomberku sa predohrával a pre nás nezačal práve najlepšie, lebo  nám sa nedarilo  hlavne strelecky , kde sme mali neuveriteľnú smolu.  Domáce družstvo sa netajilo vysokými ambíciami  v tomto zápase a Ružomberčanky sa snažili  na domácej pôde získať  skalp nášho družstva.  Zo začiatku zápasu bolo dosť udivujúce naše nepresné zakončenie aj z tých najvyloženejších pozícii  a slabá streľba  z diaľky, čo sa prejavovalo na celkovom skóre a to tak, že namiesto nášho desať bodového vedenia, bolo stále vyrovnané. Napriek tomu  sme po prvej vyrovnanej štvrtine dokázali získať do polčasu náskok dvoch chudobných bodov,keď stav bol na konci polčasu 25:27,  ale hráčky bojovali a snažili sa prelomiť   vývoj . Do druhého polčasu sme nastúpili ešte odhodlanejšie a ešte bojovnejšie a so skúsenou zostavou Kováčová, Petrušová, Sýkorová , Kašperánová a Krištofová  a skúsenosť tejto zostavy sa  veľmi výrazne prejavila v  obrannej činnosti.  O tom, že obrana bola dominantná svedčia aj individuálne štatistiky, keď napríklad  Kašperánová okrem svojich 20 bodov, mala 12 doskokov a šesť získaných lôpt, Stollárová 12 doskokov, Kováčová 9 a Petrušová 7 ziskov.  Touto zlepšenou obranou sa nám  podarilo   prelomiť  aj  nepriaznivý  vývoj streľby, získavali sme viacej kľudu pri streleckých pokusoch, takže po ukončení tretej štvrtiny sme vyhrávali  42 : 54, čo domáce družstvo neunieslo. V tejto časti hry sa našim rozohrávačkám Kováčovej a Petrušovej podarilo niekoľko veľmi dobrých  časovaných prihrávok z čoho sme dokázali zakončiť ľahkými košmi. V poslednej  časti  naše družstvo už úplne dominovalo.  Na posledných päť minút nastúpili naše mladé hráčky so skúsenou Szantoóvou a kedže pokračovali vo výbornom výkone družstva,  svoj náskok sme navýšili na jednoznačný a konečný suverénny rozdiel 28 bodov ...