M-SR STARŠIE ŽIAČKY – SEMIFINÁLE Sfúkli sme i Poprad a ideme obhajovať titul!

M-SR STARŠIE ŽIAČKY – SEMIFINÁLE

Sfúkli sme i Poprad a ideme obhajovať titul!

CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE – BAM POPRAD 78:48 (40:20)

Majstrovstvá Slovenska starších žiačok U15 pokračovali v sobotu semifinálovými stretnutiam. Naše dievčatá potvrdili rolu favorita a porazili Popradčanky presvedčivo o 30 bodov 78:48. V nedeľu ich tak čaká očakávané finále, v ktorom sa stretnú v mestskom derby s Young Angels, ktoré v druhom semifinále porazili Trnavu 49:42. Finále je v nedeľu o 13.30 hod.

Po pomerne vyrovnanej prvej štvrtine sa zápas zlomil v náš prospech v druhej štvrtine, ktorá vyšla našim dievčatám excelentne. Súperkám dovolili streliť prvý kôš z hry až po takmer ôsmich minútach. Dovtedy Popradčanky premenili len dve šestky. Medzitým zo stavu 19:13 odskočili 15-bodovou šnúrou až na skóre 34:13. A to všetko expresne rýchlo za 2:32 min! V tretej štvrtine žlto-čierne pokračovali v nasadenom tempe a najmä Mrázová hrala v neuveriteľnej streleckej pohode. Laurika mala skvelú fazónu počas celého stretnutia a zaznamenala až 20 bodov. Mimochodom, nezaostávali ani ostatné dievčatá a určite stojí za zmienku skutočnosť, že až päť hráčok CBK malo na konte dvojciferný počet bodov. V poslednej štvrtine dostali príležitosť aj zostávajúce hráčky z lavičky, takže Popradčanky znížili náskok, ktorý ku koncu tretej štvrtiny narástol až na rozdiel 35 bodov.

CBK: Mrázová 20/3 (1 trojka), Daňková 10 (2 trojky), Nigutová 10/2, Bačová 10/1 (1 trojka), Tomajková 10/2, Kreithová 8, Dzurová 5/1, Kostíková 4, Škvareková 1/1.

NAJVIAC BODOV BK ŠKP: Taušová 16/4, Sagalincová 15/7. TROJKY: 4/19 – 1/10. FAULY: 27 – 16. TH: 10/19 – 15/29. ŠTVRTINY:17:11, 23:9, 26:14, 12:14.

VLADIMÍRA DAŇKOVÁ (trénerka CBK): „Mali sme veľmi ťažký rozbeh do stretnutia. U nás je to však stále o tom, že, buď máme ťažký rozbeh, alebo máme zlú tretiu štvrtinu. Proti Popradu teda platilo to prvé. Dievčatá veľmi chceli a z toho pramenila menšia nervozita. Popradčanky sú totiž veľmi nepríjemným súperom. Sú to veľké bojovnice, a keď sa chytia, tak potom dokážu skórovať aj zo šatne a potom by sa nám zle doťahovalo skóre. Neskôr, keď sa upokojili, tak z našej strany to už bol pohodový výkon. Laurika zahrala vynikajúco. Bola som s ňou veľmi spokojná. Bolo na nej vidieť, že sa jej hralo úplne inak so seberovnými, ako, keď hrala pred týždňom proti o dva roky starším dievčatám. Potešilo ma, že jej strelecky sekundovali aj ďalšie dievčatá. Opäť sme dali šancu všetkým hráčkam. Bola som celkom spokojná s výkonom celého tímu.“