Erupcia v tretej štvrtine rozhodla zápas

Erupcia v tretej štvrtine rozhodla zápas

 

CBK MINIBUSEUROPA KOŠICE – WEST COAST ALL STARS TURKU 53:31 (24:20)

 

Stará pravda hovorí, že každý zápas je iný a naše dievčatá zvládli druhý piatkový duel oveľa lepšie. Nálada medzi ´babami´ sa po víťazstve nad fínskym výberom výrazne zlepšila. Spokojnejší sú aj tréneri, no len na päťdesiat percent. „Dievčatá vedia zahrať oveľa lepšie. Všetci veríme, že sa budú ďalej zlepšovať,“ podotkla trénerka Vladimíra Daňková.

Hráčky CBK sa zlepšili vo všetkých smeroch. Hlavne v bojovnosti. Oproti prvému zápasu (30 percent) výrazne zlepšili úspešnosť streľby (47 percent) a o čosi vylepšili i doskakovanie (31). „Stále však v tomto smere zaostávame. Už porovnanie, že sme vyhrali zápas o 22 bodov a súper mal 37 doskokov, vyznieva dosť rozpačito. Znova sme prehrali v doskokoch, pričom sme mali výškovú prevahu. Neskutočne bojujeme s tými doskokmi. Je to naša najslabšia stránka. Opakujeme to po každom zápase. Ak sa v tomto smere nebudeme zlepšovať, začneme na ňu doplácať.“

O osude zápasu rozhodla tretia štvrtina a náš veľkolepý koncert – 19:2. „V prvom polčase sme sa potrápili, ale v druhom polčase to už prišlo. Konečne sme prelomili smolu, hoci to ešte nebol náš stopercentný výkon. Ale už trošičku bol aj oku lahodiaci basketbal. Áno, o osude zápasu rozhodla tretia štvrtina, lenže my sme aj v druhej štvrtine inkasovali iba štyri body. Akurát sme sa nedokázali presadiť v útoku. V tretej štvrtine sme sa však rozstrieľali.“

Pri výraznom vedení dostali možnosť aj ďalšie dievčatá z lavičky. Oproti prvému zápasu si už zahrala aj Ľubka Trusová. „Veľmi sme jej držali palce, aby sa presadila v koncovke. Bola k tomu aj blízko, škoda, že jej nevyšiel dvojtakt,“ povzdychla si naša trénerka, ktorú sme vyrušili pri spoločnom posedení trénerov všetkých zúčastnených tímov. „Ako nováčika EGBL nás na úvod privítali. Bolo to príjemné posedenie.“

Trénerka Vlaďa pred druhým piatkovým zápasom strávila s dievčatami chvíle pri mori. „S Jankom Bačom sme ich zobrali vyvetrať na pláž. Trochu si pospali na izbe a hodinu pred zápasom sme ich vytiahli k moru. K večeru už bolo sviežo, tak sa trochu prebrali. Vyšantili sa, urobili si fotky a vyhrali zápas,“ usmiala sa šéfka klubu, ktorej imponuje, že človek priamo z pláže pôjde rovno do borovicového hája a zbiera huby. Tých tam veru rastie požehnane.

V sobotu nás čaká ruský deň. „Budú to veľmi ťažké zápasy. Oba ruské tímy vyhrali svoje úvodné dve stretnutia. Verím, že sa popasujeme o dobré výsledky,“ zaželala si Vladimíra Daňková.

 

BODY CBK: Tesy Daňková 9 (1 trojka), Radka Nigutová 8, Laura Mrázová 8, Kvetka Bačová 8, Ninka Dzurová 6/2, Ema Šoltésová 4, Naty Tomajková 4, Martinka Maliarová 2, Martinka Kreithová 2, Lucka Škvareková 2. NAJVIAC BODOV TURKU: Reinikkaová 8/2, Moilanenová 5, Tittanenová 5. TROJKY: 1/5 – 2/11. TH: 2/3 – 3/6. ŠTVRTINY: 18:16, 6:4, 19:2, 10:9.

 

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY 1. HRACIEHO DŇA v SAULKRASTI: Samara - Ostrava 64:29, Trinta Moskva - Liepaja 53:46, West Coast All Stars Turku - Riga TTP 27:44, Liepaja - Samara 30:62, Ostrava - Trinta Moskva 25:72, Riga TTP - Audentes 18:41.

 

DNEŠNÝ PROGRAM CBK (časy sú slovenské):

8.00: Trinta Moskva (Rus.) - CBK Košice

14.00: CBK Košice – Samara (Rus.)