DVA ODLIŠNÉ ZÁPASY

DVA ODLIŠNÉ  ZÁPASY

   Naše basketbalistky odohrali cez víkend dva diametrálne odlišné zápasy, kde sa  hlavne v prvom ukázalo, že družstvo neodohralo pred novou sezónou ani jeden prípravný zápas, čo ešte v nedávnej minulosti,  pred koronou,  bolo samozrejmé (fungovali  prípravné turnaje a podobne ) a tak viazla súhra, robili sme nevynútené chyby ( 22 stratených lôpt v prvom zápase ) a naša obrana bola ako ementál.

YA U 19 Košice – CBK  Košice  68 : 43 (24:13, 19:9, 11:6, 14:15)                              Krištofová 13, Kašperánová 8, Stollárová 6, Tomajková 5, Škvareková 4, Čatlošová 3, Lukáčiková a Nigutová po 2

  Tento zápas sa nám vôbec  nevydaril a chybovali sme vo všetkých činnostiach, ktoré sme už spomenuli a keď sa k tomu pridružila priam katastrofálna streľba, či neorganizovaná hra v útoku, výsledok bol už po polčase pomerne jasný. Tretia  štvrtina, po ktorej bolo 54:28 pre súpera, len zvýraznila našu slabú hru v tomto zápase,  ale  treba povedať, že naše družstvo sa aspoň v poslednej štvrtine predsa trocha vzchopilo a ukázalo  aj niekoľko dobrých momentov. Domáce dievčatá však mali nahrané, ich sebavedomie bolo vysoké, čo sa prejavovalo v úspešnej streľbe z poľa a pri premieňaní trestných hodov, kde boli skoro neomylné. Naše dievčatá naopak zahadzovali aj spod koša aj to, čo sa nedá zahodiť..., okrem toho nedarili sa nám ani trestné hody, kde aspoň Krištofová dokázala premeniť všetky svoje pokusy. Pre ilustráciu ako nám to nepadalo trocha štatistiky – spod koša z 39 pokusov sme premenili 9…, z 20 pokusov za dva body 4…, z 11 trojkových pokusov ani jeden a z 25 TH sme dali 11 ( z toho Krištofová 9 ) … Pri celkovej 19 percentnej streľbe sa naozaj ťažko vyhráva.

YA U23 Košice – CBK Košice  63 : 69 (12:12, 15:20, 24:15, 12:22)

Kašperánová 27, Lukáčiková 12, Čatlošová 9, Tomajková 8, Daňková 5, Šoltésová 4, Stollárová  a Škvareková 2                                                                                                     Práve tento zápas mal byť pre nás ťažší, ale opak bol pravdou, keď sa na palubovke od začiatku stretnutia predstavilo úplne iné  naše družstvo ( zaujímavé, že s tými istými našimi hráčkami...) a zase sa ukázalo, že každý zápas je iný. Dievčatá išli na palubovku s podstatne väčším odhodlaním a ich srdiečka bili tak, ako by sme si priali v každom zápase. Výrazne ináč  a hlavne dôraznejšie ( agresívnejšie ) sme  začali v obrane,   aj keď  sa znova ukázalo aké veľké máme rezervy  v obrannom doskoku, pri ktorom sme stratili dosť lôpt nesprávnym postavením ( to je ale daň neskúsenosti našich nádejných mladých podkošových hráčok ). Chybovali sme aj  pri  obrane hráčky, ktorá vniká do koša, kde je naša obrana  stále dosť mäkká. Naše dievčatá sa pred súperkami rozostupujú  práve v momentoch, kedy sa musia  zraziť k sebe, postaviť prerážku a súperku  tak nepustiť ku košu. Práve z týchto pozícii sme dostali najviac bodov, streľbu zvonku a zo stredných vzdialeností sme dokázali pokrývať. Práve naša  celkovo zlepšená obrana  sa prejavila aj vo zvýšenom sebavedomí  našich  hráčok pri streľbe, kde sme mali celkovo 38 percentnú úspešnosť. Okrem streľby zo stredných vzdialenosti, ktorá sa nám menej darila  a akcií  kde sme veľmi málo zakončovali vniknutím do koša, celkom to išlo zvonku z trojkového oblúka (Kašperánová 5 trojok z 8 pokusov, Lukáčiková 2 z troch), ale už aj spod koša a TH. V jednom momente sa domáce z manka mínus 5 bodov dostali do vedenia  plus 5 bodov, čo bol kritický moment v zápase, ale naše dievčatá sa nezlomili a zápas zaslúžene dotiahli do víťazného konca.      
Ladislav Janošov