AŽ V ZÁVERE SME HRALI TO, ČO BOLO TREBA

AŽ V ZÁVERE SME HRALI TO, ČO BOLO TREBA

Naše basketbalistky mali odohrať cez víkend dva zápasy.Nedeľný v Banskej Bystrici sa nekonal pre karanténu domáceho klubu. Podľa očakávaní, sobotňajší zápasv Ružomberku sme odohrali úspešne, no potvrdenie úlohyfavorita nám trvalo trocha dlhšie, zvlášť keď v domácom družstve nemohli nastúpiť pendlujúce extraligistky.

MBK Ružomberok U23 – CBK  Košice  44 : 83 (7:22, 20:16, 11:17, 6:28 )                                                                                Strelkyne: Nigutová 26, Kašperánová 23,  Tomajková10, Čatlošová a Bačová po 6, Stollárová 4, Lukáčikováa Dzurová po 3, Krištofová 2

Naše družstvo začalo zápas celkom v pohode, no postupne,ako keby sme sa uspokojili s tým, že sa zápas vyvíja svojimspôsobom v náš prospech, hráčky po striedaniach dosťpoľavovali v koncentrácii i nasadení a výsledkom bolo, že sme po polčase viedli iba o 11 bodov. Zvlášť nemilé bolo, že sme v druhej štvrtine dovolili, aby nám súper dal 20 bodov a vyhral túto časť hry. Na našej strane chýbalo u niektorých hráčok lepšie a objektívnejšie riešenie situácií, v útoku sme zahodili niekoľko vyložených šancí spod koša, tolerantná a mäkká hra v obrane, kde sme  niekedy reagovali neskoro a dovolili súperovi, aby  úspešne zakončoval po našom  nešikovnom faule aj s trestným hodom.

Možno sa niekedy zdá, že sme dosť kritickí k našim mladým hráčkam. Väčšinu  nášho kádra tvoria dievčatá roku narodenia 2005  (družstvo je vystužené štyrmi  staršími, aktívnymi hráčkami, ktoré dávajú družstvu potrebnú skúsenosť). Na chyby upozorňujeme preto, aby sa opakovali čo najmenej. Vieme ich tolerovať, ale  laxný prístup  niektorých dievčat v tomto zápase nám prekáža. Veľmi.

Druhý polčas sme začali lepšie, aj keď to stále nebolo to, čo sme si predstavovali od začiatku. Poslednú štvrtinu sme to rozbalili naplno a ukázali náš potenciál, ale aj spôsob, ako sme mohli hrať počas celého zápasu. Zmena obrany priniesla pre súpera často neriešiteľné situácie, kde po zisku lopty Krištofová i mladá Tomajková dokázali prihrať dlhú a presnú loptu. Z tých  naše hráčky vyrážali do rýchleho protiútoku,pričom Nigutová a Kašperánová premenili každú šancu ľahkým košom a súpera sme natiahli na celkový rozdiel 39 bodov.

Bol to teda v podstate jasný zápas, ktorý sme zaslúžene vyhrali. Znova sme sa nevyhli,  zvlášť v druhej a tretej štvrtine tomu, čo zdôrazňujeme v každom zápase – zdvojenie hráčky s loptou v našej šestke a následný zisk lopty, ako aj odstavovanie súpera a obranný doskok. To sa musí zlepšiť.