AKO NA HOJDAČKE

Naše basketbalistky odohrali cez víkend  ďalšie dva zápasy proti súperovi z dolnej časti tabuľky v Trnave a zo stredu tabuľky v Seredi.  Nič iné ako víťazstva sa nečakali, ale obidve družstvá proti nám neodovzdali kožu lacno.

AŠK Trnava - CBK  Košice 62 : 82(13:17, 21:19,9:24,19:22)                                       Kašperánová 18, Bačová 13 Lukáčiková a Daňková po 11, Krištofová 8, Stollárová a Škvareková po 6, Čatlošová 4, Dzurová 3, Mrázová 2

Naše družstvo nastúpilo na zápas v základnej  zostave Lukáčiková, Stollárová, Krištofová, Kašperánová, Čatlošová proti poslednému družstvu, ktoré malo k dispozícii iba šesť hráčok. Také niečo je vždy nepríjemné, pretože  takéto družstvo hrá úplne bez zábran, bez žiadneho tlaku, či očakávania takže sa mu mimoriadne darí streľba ( doteraz mala Trnava priemer 51 bodov na zápas ) a aj iné činnosti - jednoducho  domáce nemali čo stratiť.  My sme naopak miešali zostavu, aby aj mladé hráčky odohrali dostatok minút ale bolo cítiť, že sme veci  v zápase ktorý sme nemohli prehrať, dosť podcenili  a  polčas sme vyhrávali iba o dva body.                                                                                                              Po polčase sme konečne začali brániť a postupne navyšovať náš náskok tak, že bol čoskoro dvadsať bodový a  taký zostal aj do konca. Dali sme síce 82 bodov, ale 62 od tohoto súpera   ( a to neznižujeme výkon domácich dievčat ) bolo trocha veľa.

Lokomotíva Sereď - CBK Košice   66 : 79 (22:24, 5:21, 18:19, 21:15)                                     Kašperánová 26 , Lukáčiková  12, Daňková 11, Krištofová a Čatlošová po 8, Škvareková  a Bačová  po 6, Dzurová 2

Určite kvalitnejší súper ako v sobotu začal dobre a snažil sa držať s nami krok, lenže my sme začali slabšie  v obrane, ale dôraznejšie v útoku.  Naše družstvo začalo s osvedčenou základnou zostavou, dievčatá nie veľmi dobre bránili, ale darila sa nám streľba napriek tomu, že boli úseky kedy sme nedali kôš ani po štyroch, či piatich pokusoch a tak rozdiel na konci štvrtiny  bol iba dva body v náš prospech. V druhej štvrtine  naša skúsená zostava už zabrala výraznejšie  apostupne nastupovali  aj ďalšie  hráčky, pričom sme  do konca polčasu urobili náskok na 27:46, ktorý bol dostačujúci na to, aby sme mohli byť pokojní. Samozrejme, že v našom družstve niekedy nastanú také zvláštne pochody, že sa nestačíme čudovať a to hlavne v tom, že prestaneme brániť a  nepochopiteľne dávame súperovi šancu aby sa vrátil do zápasu. Z našej strany toto začalo na konci tretej a pokračovalo v poslednej štvrtine, keď sme v obrane hrali tak zle, že sa  to nedalo ani považovať za obranu a to až tak, že sme dovolili súperovi ( ktorého doterajší priemer daných bodov bol 49  aby nám dal 66 ... ) a  v čase kedy bolo do konca 5 minút a  predtým sme viedli o 22 bodov, súper dokázal náš náskok skresať až na 9 bodový rozdiel… Do konca zápasu sme však ešte dali nejaký ten kôš  a rozdiel  do konca zápasu predsa len navýšili na viac ako dvojciferný.