AJ ODVETU S PREŠOVOM SME ZVLÁDLI

CBK Minibuseurópa Košice- Eilat Prešov 79 :54 (15:14, 22:8, 23:17, 19:15)

Strelci : Kašperánová 27, Kováčová a Petrušová po 11, Sunitrová 7, Krištofová a Garlathyová po 6, Stollárová a Sýkorová po 4, Bodnárová 3

Aj odveta s Prešovom bola očakávaná s napätím, pretože tieto stretnutia nikdy nie sú rovnaké a o prekvapenie nie je často núdza. Naše družstvo však žiadne prekvapenie nepripustilo a aj keď sa zdal priebeh zápasu vyrovnanejší ako pred týždňom, naše dievčatá mali zápas pod kontrolou a vyhrali v ňom takým rozdielom ako minule.

V našom družstve síce chýbala Szantoóvá, ale po niekoľkotýždňovej absencii sa vrátila skúsená Sýkorová, ale aj mladé hráčky Šimková a Garláthyová, takže aj napriek dosť výraznej tréningovej absencii u niektorých , sme mali silnejšie striedajúce hračky ako Prešov a aj to sa v zápase prejavilo . Na našej palubovke sme nastúpili s tradičnou zostavou Kováčová, Petrušová, Kašperánová, Stollárová a Krištofová, ktorá v prvej štvrtine síce celkom dobre bránila , ale v útoku to nebolo to pravé, nedávali sme hlavne pokusy spod koša a tak po prvej štvrtine to bolo iba 15:14. Znova však bolo dôležité, že Krištofová ubránila vynikajúcu Mončekovú ( dala iba 8 bodov v zápase) a ďalšie hráčky celkom dobre bránili našu trojkovu líniu , takže druhá štvrtina už bola naša výraznejšie a polčas 37 : 22 bol sľubný . Musíme uznať, že hostky neustále mali snahu otočiť vývoj, ale v našom družstve je dosť skúsenosti a kontrolovalo vývoj zápasu aj v tretej a poslednej štvrtine, pričom počas celého zápasu nastupovali aj ostatné hráčky bez toho, aby to malo nejaký nepriaznivý dopad na náš výkon . Každá hráčka odovzdala na palubovke to, čo sme od nej očakávali a to je potešujúce , pretože naše mladé hráčky v každom zápase viditeľne idú výkonom hore a je možné ich nasadiť v hociktorom momente zápasu. V našom družstve ešte chceme vyzdvihnúť strelecký výkon Kašperánovej a tradičnú pracovitosť Petrušovej a Kováčovej , takže 25 bodový rozdiel v náš prospech ani nebol takým prekvapením...